
© Jan Van der Perre
Laatste applaus voor overleden kasteelheer uit Wijnegem in bomvolle Antwerpse kathedraal
In de Antwerpse Onze-Lieve-Vrouwekathedraal vond deze voormiddag de uitvaartplechtigheid plaats van Leo de Haas, de zakenman die vorige week onverwacht overleed op zijn kasteeldomein in Wijnegem.
Ruim 500 aanwezigen vulden de imposante kathedraal. Er waren veel zakenvrienden en kennissen, ook uit Nederland. Er was gevraagd aan de aanwezigen om een persoonlijk item mee te brengen naar de plechtigheid. En in de kerk stond een hele rij kransen ter nagedachtenis. De Haas (65) werd vorige week gevonden in de hofgracht van zijn domein Belvédère in Wijnegem.

Deze foto van de Haes werd gebruikt op het herinneringskaartje. — © rr
De Haas werd geboren in een Noord-Brabants boerengezin met vijf kinderen. Het werk op de boerderij was hem ook niet vreemd. Later is hij politieman, bouwvakker en antiquair geweest. Maar enorm succesvol werd hij als projectontwikkelaar waar hij zijn kennis van bouw en antiek combineerde, onder andere via zijn bedrijf Movast. Ook de ontwikkeling van de Kloosterstraat als antiekstraat was mee de verdienste van de Nederlandse topondernemer. Dit rijke leven stond centraal in de dienst.
Privé werd vooral ingegaan op de familieman De Haas, die zeer trots was op zijn dochters Joyce en Raissa, die ook samen succes kennen met hun bedrijf Double Dutch. De Haas koesterde de hoop om opa te worden. Tragisch, want hij was dol op kinderen. Het waren de schoonzonen van De Haas, Wessel en Sander, die de kist droegen, samen met zijn goede vrienden Tim en Alain. Bij het verlaten van de kathedraal werd De Haas nog met een warm applaus uitgewuifd.
Jan Auman

© rr
CITTA
De favoriete Antwerpse plekken van Catherine Smet, frontvrouw van BLUAI: “Op mijn dak in ’t Stad vind ik rust”
Op zaterdag 28 mei speelt Catherine Smet met haar girlband BLUAI op Left Festival op Linkeroever. …
Wafels eten met Nero, vliegeren en op stap met het Ros Beiaard: onze 10 niet te missen toptips voor deze week
Ontdek de allerbeste evenementen, tentoonstellingen en activiteiten in je buurt. Gratis en …
DE VONDST. De slagen van Turnhout
Op een rommelmarkt vond ik recent een pak speelkaarten rond de ‘Slag van Turnhout 1789’. Ik was …