De betreurde Louis Verbraeken. 

De betreurde Louis Verbraeken. © Louis Verbraeken

Fotograaf Louis Verbraeken overleden op 77-jarige leeftijd: “Zeuren was voor hem uit den boze”

Herentals -

Omringd door zijn familie is vrijdagochtend de bekende Herentalse fotograaf Louis Verbraeken overleden. Louis was in december van vorig jaar 77 geworden. Hij leed al vijf jaar aan een slepende ziekte, maar zeuren was voor Louis uit den boze. “Ook de laatste maanden maakte hij nog plannen, ook al was duidelijk dat het niet meer kon”, meldt de familie.

Louis Verbraeken kan als fotograaf een lange staat van dienst voorleggen. Als persfotograaf werkte hij onder meer voor Gazet van Antwerpen, het Reclaamblad, het Volk, Het Nieuwsblad, De Standaard, het weekblad De Vandaag en het persagentschap Belga. Louis fotografeerde ook voor de Wielerbond Vlaanderen.

Hij genoot een opleiding Fotografie aan het Hoger Instituut voor Kunstambachten. Hij nam ook vaak deel aan internationale wedstrijden, en niet zonder succes. Zo behaalde hij onder meer de titels A-FIAP en PSA***, erkenningen die in het wereldje van de fotografie hoog worden ingeschat.

Louis Verbraeken.

Louis Verbraeken. © rr

Zo’n vijf jaar geleden kreeg Louis de diagnose kanker. De dokters gaven Louis aanvankelijk nog twee jaar, maar hij heeft nog wat langer gekregen. “Wellicht door zijn optimisme”, klinkt het bij de nabestaanden. “Hij wilde absoluut niet zeuren en hij wilde ook niet weten van ocharme. Hij bleef zo normaal mogelijk leven”. De laatste weken werd stappen steeds moeilijker. Vrijdagochtend overleed Louis in zijn woning in de Bolwerkstraat in Herentals, waar hij decennialang met zijn echtgenote Janine had gewoond.

Een landschapsfoto van de kapel van Meren in Olen waarmee Louis in de prijzen viel.

Een landschapsfoto van de kapel van Meren in Olen waarmee Louis in de prijzen viel. © Louis Verbraeken

Zelf zullen we Louis herinneren als een gedreven collega met een zachte inborst. Met hem als chauffeur carpoolden we naar talloze plekken waar nieuws te rapen viel. “Als je maar een paar honderd meter van elkaar woont, is het te gek om met twee auto’s te rijden”, zei Louis dan. Ook wij hoorden hem nooit zeuren. Louis plaatste zijn favoriete citaat ook op zijn Facebookpagina: ‘ieder nadeel heeft zijn voordeel’.

De uitvaartplechtigheid voor Louis Verbraeken vindt plaats op donderdag 13 januari om 10u in de Paterskerk in Herentals. (mph)

Aangeboden door onze partners
Meer nieuws uit de Kempen

citta Kempen

Mobiliteit in de Kempen

Vastgoed

Jobs in de regio