
Archiefbeeld — © BELGA
Proces over aanslagen in Brussel begint op 10 oktober 2022
Het proces over de aanslagen in Brussel in maart 2016 start op 10 oktober 2022. Dat bevestigt het Brusselse hof van beroep.
Tijdens het proces zullen tien verdachten zich moeten verantwoorden voor het hof van assisen. Het gaat om Salah Abdeslam, Oussama Atar, Mohamed Abrini, Sofien Ayari, Osama Krayem, Ali El Haddad Asufi, Bilal El Makhoukhi, Hervé Bayingana Muhirwa, en de broers Smail en Ibrahim Farisi.
De aanslagen van 22 maart op de luchthaven Brussels Airport en in het metrostation Maalbeek kostten het leven aan 32 mensen, en ongeveer 340 personen raakten gewond. Beide aanslagen kwamen een viertal maanden na de aanslagen op 13 november 2015 in Parijs en waren het werk van dezelfde cel IS-terroristen. Drie terroristen, Najim Laachraoui en Ibrahim en Khalid El Bakraoui, lieten die dag het leven, maar in de weken en maanden nadien werden in totaal dertien personen in verdenking gesteld.
LEES OOK. Hun verhaal ging de wereld rond na aanslagen van 22 maart

© rr
Meer over Aanslagen Brussel
Beatrice (22) verloor haar benen bij aanslagen, nu staat ze in Tokio: “Mijn paard heeft mijn leven gered”
Hoe de slachtoffers van de aanslagen van 22 maart na 5 jaar nog altijd van kastje naar de muur worden gestuurd
Hun verhaal ging de wereld rond na aanslagen van 22 maart
Raadkamer verwijst tien verdachten aanslagen Brussel door naar assisen
Slachtoffers aanslagen Brussel toonden meer interesse dan hoofdverdachten in raadkamer
Wie moet voor rechter verschijnen voor aanslagen van 22 maart?