Bashir Abdi (l.) en Tim Celen maken kans om in de prijzen te vallen. 

Bashir Abdi (l.) en Tim Celen maken kans om in de prijzen te vallen. ©  BELGA

Sportspress maakt genomineerden bekend voor Sportman en Sportvrouw van het Jaar

Op zondag 19 december zal Sportspress.be (de Belgische Beroepsbond van Sportjournalisten) bekendmaken wie is verkozen tot “Sportman”, “Sportvrouw”, “Belofte”, “Ploeg”, “Coach” en “Paralympiër” van het Jaar.

Bron: BELGA

De laureaten komen uit onderstaande alfabetische lijst genomineerden waaruit de stemgerechtigden kunnen kiezen. De longlists, die door Sportspress.be werden samengesteld op advies van specialisten, zijn niet limitatief. Stemgerechtigden die een naam willen toevoegen, kunnen hiervoor een wildcard gebruiken.

De stemgerechtigden zijn beroepsjournalisten aangesloten bij Sportspress.be en gewezen winnaars van de trofee Sportman en Sportvrouw van het jaar die niet langer actief zijn.

  - Genomineerden -

Sportman van het Jaar:

Bashir Abdi  (atletiek), Matthias Casse (judo), Sami Chouchi (judo), Thibaut Courtois (voetbal), Kevin De Bruyne (voetbal), Sam Deroo  (volleybal), Remco Evenepoel (wielrennen), Jelle Geens (triatlon), Jérôme Guéry (paardensport), Alexander Hendrickx (hockey), Romelu Lukaku (voetbal), Tim Merlier (wielrennen), Thierry Neuville (autosport rally), Toma Nikiforov (judo), Seppe Odeyn (duatlon), Francesco Patera (boksen), Artuur Peters (kajak), Jasper Philipsen (wielrennen), Thomas Pieters (golf), Victor Schelstraete (boksen), Xavier Siméon (motorsport), Jasper Stuyven (wielrennen), Bart Swings (snelschaatsen), Wout van Aert (wielrennen), Vincent Vanasch (hockey), Dimitri Van den Bergh (darts), Florent Van Aubel (hockey), Marten Van Riel (triatlon), Sam Van Rossom (basketbal), Gregory Wathelet (paardensport)  

Sportvrouw van het Jaar:

Amal Amjahid (jiu-jitsu), Cynthia Bolingo (atletiek), Paulien Couckuyt (atletiek), Oshin Derieuw (boksen), Nina Derwael (gymnastiek), Hanne Desmet (shorttrack), Sarah Fanizza (jiu-jitsu), Loena Hendrickx (kunstschaatsen), Laura Heyrman (volleybal), Lotte Kopecky (wielrennen), Fanny Lecluyse (zwemmen), Mina Libeer (judo), Elise Mertens (tennis), Kim Meylemans (skeleton), Amber Ryheul (judo), Emma Meesseman (basketbal), Hermien Peters (kajak), Emma Plasschaert (zeilen), Nafi Thiam (atletiek), Elise Vanderelst (atletiek), Lise Van Hecke (volleybal), Noor Vidts (atletiek), Tessa Wullaert (voetbal), Anne Zagré (atletiek)

Belofte van het Jaar: 

Aaron Andries (roeien), Thomas Carmoy (atletiek), Eliott Crestan (atletiek), Arnaud De Lie (wielrennen), Aaron Dockx (veldrijden), Jente Hauttekeete (atletiek), Thibau Nys (veldrijden-wielrennen), Michael Obasuyi (atletiek), Loïs Openda (voetbal), Evy Poppe (snowboard), Rani Rosius (atletiek), Jonathan Sacoor (atletiek), Alec Segaert (wielrennen), Nina Sterckx (gewichtheffen), Cian Uijtdebroeks (wielrennen), Fran Vanhoutte (skeeleren), Marith Vanhove (wielrennen), Ruben Verheyden (atletiek), Jutta Verkest (gymnastiek), Florian Vermeersch (wielrennen)

Ploeg van het Jaar:

Belgian Cats (basketbal), Belgian Cheetahs (atletiek), Belgian Hammers (triatlon), Belgian Lions (3x3) (basketbal), Belgian Tornados (atletiek), Deceuninck-Quick Step (wielrennen), Jumping (paardensport), Kajak , Maaseik (volleybal), Mixed Relays (atletiek), Red Devils (voetbal), Red Lions (hockey), Red Panthers (hockey), Tumbling, Turnen, Union SG (voetbal), Young Devils (voetbal), Young Red Dragons (volleybal), WRT (autosport)

Coach van het Jaar:

Carole Bam (atletiek), Kurt Bogaerts (wielrennen), Jacques Borlée (atletiek), Wim Fissette (tennis), Tom Goegebuer (gewichtheffen), Marjorie Heuls & Yves Kieffer (gymnastiek), Marc Lamberts (wielrennen), Roger Lespagnard (atletiek), Roberto Martinez (voetbal), Jacky Mathijssen (voetbal), Felice Mazzu (voetbal), Shane McLeod (hockey), Philip Mestdagh (basketbal), Mark van der Ham (judo)

Paralympiër van het Jaar:

Tim Celen (para-cycling - tricycle), Manon Claeys (para-dressage), Laurens Devos (tafeltennis), Peter Genyn (atletiek), Michèle George (para-dressage), Joachim Gérard (rolstoeltennis), Roger Habsch (atletiek), Griet Hoet & Anneleen Monsieur (para-cycling - tandem), Maxime Hordies (para-cycling - handbike), Florian Van Acker (tafeltennis), Ewoud Vromant (para-cycling)

Vastgoed

Auto's in de kijker

Jobs in de regio