
De schade aan het dak is groot. — © Bert De Deken
Huis volledig onbewoonbaar na felle dakbrand
Aan de Zanddijk in Dessel is een huis voor langere tijd onbewoonbaar na een felle dakbrand. Die ontstond woensdagavond rond 18u in de achterbouw van het huis. “Vermoedelijk in de buurt van het schouwkanaal”, zegt Bart Staquet van de brandweerzone Kempen.
“Toen we ter plaatse kwamen was de brand uitslaand”, weet de bevelvoerder. “Vermoedelijk heeft de hitte in de schouw het dak doen ontbranden. Omdat de vlammen ook in de dakconstructie zaten, was die erg moeilijk te doven.” Zo kon de brand uitbreiden naar de voorkant van het huis. Daar is de nok over de volledige breedte van het pand zwaar beschadigd. De dakstructuur van de achterbouw is helemaal vernield.
In dat deel van het huis waren onder meer de woonkamer en een keuken ingericht. Het pand is dan ook volledig onbewoonbaar. Toen de brand uitbrak, was de bewoner niet thuis. Hij kwam ongeveer samen met de brandweer ter plaatse. De man wordt voorlopig opgevangen door familie.
De brandweer roept op om steeds voorzichtig te zijn met het gebruik van kachels nu de dagen weer kouder worden. Regelmatig nazicht van het verwarmingstoestel en de rookafvoer verkleinen hoe dan ook de risico’s op het ontstaan van brand. Ook rookmelders kunnen ervoor zorgen dat een probleem sneller wordt opgemerkt. (mph)
MEER OVER
Gewelddadige dienstenchequegebruikers kunnen voortaan worden uitgesloten
Gebruikers van dienstencheques die zich schuldig maken aan geweld, pesterijen of ongewenst …
Bestuurder raakt gewond bij kop-staartaanrijding
In de Desmedtstraat in Minderhout (Hoogstraten) gebeurde woensdagavond een verkeersongeval.
Onze royaltywatcher over eerste speech Nederlandse kroonprinses Amalia: “Deed me denken aan prinses Elisabeth”
Achttien jaar is ze net geworden, en theoretisch gezien kan ze nu ook de troon bestijgen. De …
Stany Crets organiseert verjaardagsshow als “signaal aan onze overheid”: “Wij zijn niet klein te krijgen”
Stany Crets geeft zaterdag drie ‘vette verjaardagsshows’ in Theater Elkerlyc, ter ere van zijn …













