© AFP
Ursula von der Leyen ontmoet Charles Michel voor het eerst sinds ‘Sofagate’
Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en Europees president Charles Michel hebben elkaar maandagavond voor het eerst weer ontmoet sinds ‘Sofagate’, het diplomatieke incident in Turkije waarbij de Commissievoorzitter geen stoel kreeg aangeboden. Von der Leyen waarschuwde Michel dat ze “niet zal toelaten dat een dergelijke situatie zich opnieuw zou voordoen”.
“Mevrouw Von der Leyen en meneer Michel hebben een aantal actuele kwesties besproken tijdens hun traditionele wekelijkse overleg”, aldus een woordvoerder van Von der Leyen na afloop van de twee uur durende ontmoeting, die doorging in het Berlaymontgebouw, de zetel van de Europese Commissie. “Ze heeft daarin duidelijk aangegeven dat ze niet zal toelaten dat een dergelijke situatie zich opnieuw zou voordoen”, aldus een bron bij de Commissie.
Het was de eerste keer dat beide leiders elkaar ontmoetten sinds het diplomatieke incident in Ankara vorige week dinsdag. Von der Leyen kreeg daar tijdens een ontmoeting met de Turkse president tot haar eigen verbazing geen stoel aangeboden naast Michel en Erdogan, maar moest op een sofa wat verderop plaatsvinden. Dat kwam Michel op heel wat kritiek te staan, met name uit feministische hoek.
Dinsdag vindt over het incident ook overleg plaats tussen Von der Leyen, Michel, en vertegenwoordigers van de verschillende fracties in het Europees Parlement.
Hoofdpunten
Krachtige ontploffing in Osystraat in Antwerpen door explosief: 15 woningen beschadigd
Vier zaterdagen na elkaar dicht en toch blijven klanten hun Delhaize trouw: “De charcuterie en het brood zijn hier lekkerder”
Meisje (3) in levensgevaar naar ziekenhuis na incident in Brasschaat, omstandigheden enorm onduidelijk
Moet nieuw extern orgaan beslissen over lonen van onze politici zoals De Croo voorstelt? “Alles ligt er en soms al heel lang. Voer het gewoon uit”
MEER OVER
Vermiste 24-jarige vrouw die vertrok uit psychiatrisch centrum in Boechout is terecht
De 24-jarige vrouw die sinds vrijdag vermist was uit het psychiatrisch centrum Multiversum, …
Een vissershoedje, schelpen aan je sleutelbos, en een opvallende kandelaar: Billie shopt aprilvissen
Aprilvissen hoeven niet altijd lachwekkend te zijn. Met deze spullen breng je sfeer in huis, leuk …
Bellen met een baksteen: 50 jaar geleden startte de mobiele revolutie met het allereerste gsm-gesprek
Maandag is het exact vijftig jaar geleden dat de Amerikaanse ingenieur Martin Cooper het …
10.000 stappen door Antwerpen in het spoor van de veelzijdige architect Emiel Van Averbeke
“Waar je ook gaat in Antwerpen, overal kom je de architectuur van Van Averbeke tegen”, zegt …