
© Rob Engelaar
Vijf verdachten aangehouden in Frankrijk in kader van Sky ECC-onderzoek
In Frankrijk zijn in het kader van het onderzoek naar de berichtendienst Sky ECC en de cryptofoons van dat bedrijf vijf mensen opgepakt en onder aanhoudingsmandaat geplaatst. Dat melden Franse gerechtelijke bronnen zaterdagavond.
De vijf verdachten worden in Frankrijk onder meer aangeklaagd lid te zijn van een criminele vereniging en het witwassen van geld. Vier van de vijf zitten in voorlopige hechtenis.
In België ging het gerechtelijk onderzoek naar Sky ECC eind 2018 van start nadat uit verschillende onderzoeken was gebleken dat criminelen steeds vaker gebruikmaken van cryptofoons, die waren uitgerust met de encryptosoftware van Sky ECC, een bedrijf dat opereert vanuit Canada en de Verenigde Staten. Specialisten van de politie slaagden erin om de versleutelde berichtendienst te kraken. Een miljard berichten werd onderschept, waarvan al bijna de helft werd ontcijferd.
(belga)
MEER OVER Operatie Sky
Enkelband voor ziekenhuismedewerkster die drugsmilieu gegevens uit rijksregister bezorgde
De 24-jarige ziekenhuismedewerkster Femke G. uit Borgerhout die werd opgepakt in de nasleep van …
Doorbraak in onderzoek naar granaataanslagen
Twaalf verdachten van aanslagen met granaten, molotovcocktails, beschietingen en bedreigingen in …
Medewerkster fiscus blijft in de cel: “Onnoemelijke stommiteit begaan”
De raadkamer heeft de aanhouding van een 41-jarige bediende van de FOD Financiën met een maand …