
© BELGAIMAGE
Telenet start met nieuwe, gratis sportzender
Vanaf dinsdag 2 februari voegt Telenet een nieuwe zender toe aan hun aanbod. Met ‘Play Sports Open’ kunnen Telenet-klanten een selectie van wedstrijden uit verschillende sportcompetities zien, maar er zullen ook eigen programma’s en documentaires uitgezonden worden.
“Met deze zender willen we een deel van ons sportaanbod toegankelijk maken voor een breder publiek”, zegt Stefaan Kestens, verantwoordelijke voor ‘Play Sports’ en ‘Play Sports Open’. “Genialiteit is te mooi om te missen, zoals we in onze laatste ‘Play Sports’ campagne zeiden: deze filosofie willen we dan ook waarmaken voor al onze televisieklanten.”
Op ‘Play Sports Open’ vinden alle Telenet TV-klanten een selectie van wedstrijden uit verschillende competities van ‘Play Sports’, met Premier League, Europa League, Eredivisie, ATP en WTA Tennis, Belgisch Hockey en Basketbal, Veldrijden, Formule 1 en MXGP.Maar met ‘Play Sports Open’ wil Telenet vooral mikken op de ‘occasionele sportfan’ en zijn of haar gezin. “Kijkers die wel eens een match van de Premier League of een Formule 1 race willen zien, maar niet per se de hele competitie volgen”, zegt Dieter Nieuwdorp, verantwoordelijke marketing bij Telenet.
Er zullen dan ook niet enkel uitgebreide analyses van matchen te zien zijn, maar ook luchtige en ludieke programma’s. “We mikken op zo’n 8 à 10 programma’s per jaar te kunnen aanbieden”, zegt Kestens. Zo werkt productiehuis Woestijnvis aan een belofte-editie van De Container Cup, een EK-quiz Match van de Waarheid en documentaires over het reilen en zeilen bij voetbalclubs RSC Anderlecht en Royal Antwerp.
Talkshow
De nieuwe lineaire zender komt vanaf 2 februari 2021 op kanaal 11 (het huidige Telenet-infokanaal) in het basisaanbod van digitale televisie en in YUGO bij Telenet. ‘Play Sports Open’ trapt die dag af om 18.00 uur met een openingstalkshow, gepresenteerd door Bart Raes en sidekicks Rik Verheye en Dennis Xhaët. Zij bespreken samen met hun gasten – onder andere Imke Courtois, Kris Wauters, Eric Goens, Carl Dircksens, Paul Herygers en Yanina Wickmayer - wat de ‘Play Sports Open’-kijker allemaal kan verwachten van het nieuwe sportkanaal. Meteen na de talkshow volgt Studio Live met de Premier League-matchen Wolverhampton – Arsenal en Man United – Southampton.
De zender is exclusief beschikbaar voor alle Telenet TV-klanten. De Belgische voetbalcompetitie blijft, net als de Italiaanse, Spaanse en Duitse, exclusief voorbehouden voor de abonnees van ‘Play Sports’ en zal niet op de open zender getoond worden. (sgg)
Meer sportnieuws
REACTIES. Vanlerberghe: “Ik mik nog altijd op PO1”
Jordi Vanlerberghe had het met zijn teammakkers niet onder de markt in de eerste helft tegen de …
Opvallend: Koita vervangen bij W-Beveren omdat vrouw aan het bevallen was
Opvallende wissel bij Cercle Brugge - Waasland-Beveren in het slot van de wedstrijd: Aboubakary …
ONS OORDEEL. Degelijk Malinwa botst op beter (en efficiënter) KVO
Het kon niet blijven duren... Na een onwaarschijnlijke reeks heeft KV Mechelen voor het eerst in …
KV Mechelen gaat ten onder in Oostendse mist
Voor het eerst sinds 20 januari tegen Standard heeft KV Mechelen nog eens verloren. In een duel …
Hoe ‘The Wolfpack’ toch weer won, ondanks alle tegenslag
Zes kopmannen en één helper. Deceuninck - Quick-Step presenteerde zich in de Omloop Het …
Lotte Kopecky na knappe prestatie in de Omloop: “Dit kon ik vorig jaar niet”
Met Anna Van der Breggen won de sterkste vrouw in koers de Omloop Het Nieuwsblad. Maar in het …
Enkel houdt De Camargo uit de Mechelse selectie in Oostende
Geen Igor De Camargo in de basiself van KV Mechelen tegen KV Oostende. De spits incasseerde vorig …
Ploegleider Lefevere bibberde even, maar is opgelucht na nieuwe zege van Ballerini
Patrick Lefevere is een tevreden man. Zijn ploeg Deceuninck-Quick-Step nam de koers in handen en …
Cercle Brugge zet Waasland-Beveren op vier punten in degradatiestrijd
De strijd is nog niet gestreden maar Cercle Brugge deed zaterdagmiddag een uitstekende zaak in de …
David Goffin stoot door naar finale ATP Montpellier
David Goffin (ATP 15) heeft zich zaterdag geplaatst voor de finale van het ATP-toernooi in het …