
© GOYVAERTS/GMAX AGENCY
Ook Rupel Boom en Thes Sport passen voor bekermatch door coronacrisis: “Forfait wegens overmacht”
Na Dessel Sport hebben ook Rupel Boom en Thes Sport forfait gegeven voor zijn wedstrijd in de zestiende finales van de Beker van België. Dat bevestigden beide clubs uit eerste nationale. De burgemeesters van respectievelijk Boom en Tessenderlo geven geen toestemming voor groepstrainingen. Eupen en Genk zijn daardoor al geplaatst voor de achtste finales van de Croky Cup.
De bekerduels van Boom en Thes stonden aanvankelijk gepland voor december 2020, maar omdat het amateurvoetbal door de coronacrisis helemaal stil lag, werden de zestiende finales uitgesteld naar begin februari. Rupel Boom en Thes Sport hoopten deze week opnieuw collectief te trainen om zich op die wedstrijd voor te bereiden, maar bij gebrek aan versoepelingen van de coronamaatregelen op federaal niveau zal dat niet lukken.
In principe kunnen amateurclubs het coronaprotocol van de Pro League onderschrijven om van een uitzonderingsmaatregel te genieten. In die voorschriften staan bijvoorbeeld strengere regels voor het gebruik van de kleedkamers en de verplichting om twee keer per week een sneltest af te leggen. Maar burgemeesters Jeroen Baert (N-VA) van Boom en Fons Verwimp (sp.a-SPiL) van Tessenderlo stellen hun veto.

© Raymond Lemmens
“De burgemeester van Boom heeft onze club een besluit bezorgd waarin staat dat het verboden is om de trainingen te hervatten en wedstrijden te spelen. Lokale besturen hebben het laatste woord”, klinkt het maandagavond op de site van Rupel Boom. “Onze club kan zich in deze beslissing vinden en zal daarom voor de bekerwedstrijd tegen Eupen forfait aantekenen wegens overmacht.”
“Onze burgemeester staat helaas geen collectieve trainingen toe”, zegt Rudy Desiron, gerechtigd correspondent van Thes Sport aan Belga. “Als je je sportief niet kan voorbereiden op die wedstrijd wordt het sowieso moeilijk. Op de koop toe mochten er ook geen supporters aanwezig zijn en moet de cafetaria dicht blijven. Dan zien wij het nut er ook niet van in. Het is jammer voor de spelers en de supporters, want het was toch een leuke affiche en een Limburgs onderonsje. We hopen er volgend jaar opnieuw bij te zijn.”
Eerder liet Dessel Sport al weten noodgedwongen verstek te moeten laten voor de bekerwedstrijd tegen Beerschot. Daardoor zijn met Eupen, Genk en Beerschot al drie achtstefinalisten gekend. De Pro League voorziet een compensatiepremie van 25.000 euro voor de amateurclubs die forfait moeten geven.
MEER OVER K Rupel Boom FC
Rupel Boom geeft forfait voor bekermatch tegen Eupen
Rupel Boom zal op 2 februari niet aantreden in de volgende ronde van de Beker van België. De club …
Greg Vanderidt, coach Rupel Boom: “Laat de bond onze coronatests dan betalen”
Gaan jullie er alles aan doen om jullie bekerwedstrijd te spelen en dus het coronaprotocol van de …
Amateurvoetbal hervat op 9 januari, eindrondes geschrapt
“Voor onbepaalde tijd.” Zo lang legde Voetbal Vlaanderen de voetbalcompetitie in de lagere …
Meer sportnieuws
LIVE. Eleke scoort 1-2: komt Beerschot nog terug?
De heenwedstrijd in Moeskroen, die Beerschot verloor met 1-3, moet een van de poverste prestaties …
LIVE. Komt Lierse in het slot nog terug van 0-1 tegen Seraing?
Het ziet er intussen vrij hopeloos uit voor Lierse K., maar er is en blijft nog één optie om het …
Mads Pedersen sprint het snelst en wint Kuurne-Brussel-Kuurne
Mads Pedersen (Trek-Segafredo) heeft Kuurne-Brussel-Kuurne gewonnen. In een groepssprint was hij …
Man in bloedvorm: Romelu Lukaku scoort al na 32 seconden voor Inter
Er is er eentje in bloedvorm en zijn naam is Romelu Lukaku. De Rode Duivel deed tegen Genoa al na …
COMMENTAAR. Wederzijds respect
Tot daar het dagdromen over Play-Off 1, KV Mechelen. Na een droge 2-0 tegen KV Oostende mag KV …
Evenepoel en Van Aert rijden olympische tijdrit, geen Campenaerts
Bondscoach Sven Vanthourenhout lijkt keuze gemaakt te hebben: zonder ongelukken zullen Remco …
Real Madrid-coach Zidane heeft goed nieuws over revaliderende Eden Hazard
Het gaat beter met de geblesseerden Eden Hazard en Karim Benzema. Ze zijn “de volgenden” die …
Youri Tielemans scoort na wandeling door Arsenal-defensie, maar verliest met Leicester
Leicester City beleeft een moeilijke week. Drie dagen na de uitschakeling in de Europa League …
Brignone skiet naar zege in Super-G van Val di Fassa, Gut-Behrami pakt wereldbeker
De Italiaanse Federica Brignone heeft zondag de Super-G in het Italiaanse Val di Fassa gewonnen. …
BK VELDLOPEN. Ouderdomsdeken Mieke Gorissen snelt in Brussel naar haar eerste titel, John Heymans verrast favorieten
Mieke Gorissen heeft zich zondag in het Park van Laken tot Belgisch kampioene veldlopen gekroond. …