
© AFP
Wellicht geen Australian Open voor Clijsters (en derde afscheid?)
De kans is behoorlijk dat Kim Clijsters past voor de Australian Open. Maar dé bijkomende vraag: gaat ze wel door met haar comeback?
Officieel zijn vier van de acht wildcards bij de vrouwen toegewezen maar afgelopen weekend mogen nog drie andere Australische tennissters zich bij de gelukkigen rekenen voor de Australian Open. En met name Arina Rodionova zou volgens insiders de wildcard krijgen die aanvankelijk gereserveerd zou zijn voor Clijsters.
In Australië zien ze Clijsters nog altijd graag komen – destijds luidde haar bijnaam Aussie Kim. Maar dat ze de Australian Open, uitzonderlijk begin februari in plaats van enkele weken vroeger, links zou laten liggen, zou te begrijpen vallen. De coronarestricties voor het eerste grandslamtoernooi van het jaar zijn niet min, met een minimum-entourage. Dat is een domper voor Clijsters, altijd al gesteld op een familiale en omvangrijke entourage zowel tijdens haar eerste als haar tweede comeback.

Voor Clijsters is het nog niet de comeback geweest waarvan ze vooraf had gedroomd. — © AFP
Bovendien moet iedereen ten laatste half januari toekomen, veertien dagen in quarantaine, waarvan zij en nog slechts één iemand anders slechts vijf uur per dag buiten mag. Pas in de tweede quarantaineweek worden twee trainingspartners toegestaan voor vijf uur per dag. Dat wil zeggen: Clijsters zou sowieso een dikke drie weken on the road zijn, zonder (een deel van) het gezin.
Geen comeback meer?
Dé vraag: breit Clijsters wel een vervolg aan haar tweede comeback? Haar motivatie wordt immers niet enkel gevoed door haar passie voor het tennis maar ook door ‘storende factoren’ als de coronapandemie, de blessurelast die steeds om de hoek loert én nog andere familiale omstandigheden. Een van de voornaamste redenen waarom ze met het gezin afgelopen zomer naar Amerika verhuisde, was om dichter bij haar schoonfamilie te zijn. Met name haar schoonvader is op de sukkel. Aanvankelijk zou Clijsters van daaruit haar tenniscarrière verder uitbouwen terwijl haar man, basketbalcoach Brian Lynch, een job in het Amerikaanse basketbal op het oog had. Lynch ging nog niet in op de mogelijkheden. Clijsters hield na de US open, begin september, haar tennisjaar voor bekeken.
Zo ongeveer elke topper heeft inmiddels zijn planning voor 2021 openbaar gemaakt sinds de vrouwentennisbond WTA de kalender voor de eerste weken van 2021 heeft geofficialiseerd. De WTA en de Australian Open posten met de regelmaat van een klok de voorbereidingen van hun toppers, maar Clijsters ontbreekt daarin.
MEER OVER Kim Clijsters
KimBack gaat verder: Clijsters krijgt wildcard voor toernooien van Miami en Charleston
Goed nieuws voor de fans van Kim Clijsters: de Limburgse heeft wildcards gekregen én aanvaard …
Het mysterie Clijsters: wanneer keert ze terug?
Wordt het Dubai in de Perzische Golf? Of Miami in haar nieuwe vaderland? Of elders en later? De …
Elise zkt match: wie is de beste dubbelpartner voor Mertens?
Wie wordt de match van Elise Mertens? Het zou de titel van de sequel van de mannenzoektocht van …
Meer sportnieuws
Red Lions kloppen Groot-Brittannië opnieuw in oefenmatch
De Red Lions - de Belgische nationale hockeyploeg - hebben opnieuw een oefenwedstrijd tegen …
Jupiler Pro League-clubs in regenboogkleuren voor diversiteitscampagne
Het Belgisch voetbal gaat komend weekend getooid in regenboogkleuren. De Pro League gaf donderdag …
LIVE. Stoot KV Mechelen tegen Genk door naar halve finale?
Zowel KV Mechelen (tegen Beerschot) als Racing Genk (tegen STVV) geraakten via derbywinst in de …
Isaac Kimeli mikt tijdens EK indoor op finale in 3000m : “En daarin is alles mogelijk”
Isaac Kimeli is een van de Belgische medaillekandidaten op het EK atletiek indoor in het Poolse …
David Goffin in Rotterdam uitgeschakeld door qualifier, maar: “Denk niet dat deze nederlaag sporen zal achterlaten”
David Goffin (ATP 14) heeft zich donderdag niet kunnen plaatsen voor de kwartfinales van het …
Eline Berings voelt zich op het EK indoor ‘in haar natuurlijke habitat’: “Hiervoor heb ik maanden doorgezet”
Voor hordeloopster Eline Berings zal het EK in Torun het laatste indoorkampioenschap in haar …
Antwerp na 2 op 9: “We moeten ons spiegelen aan Club Brugge”
Door de nederlaag in Leuven afgelopen maandag werd Antwerp de verliezer van de vorige speeldag. …
Kimmer Coppejans stoot in Gran Canaria door naar kwartfinales
Kimmer Coppejans (ATP 185) heeft zich donderdag geplaatst voor de kwartfinales van het …
Martinez contacteert nu ook Franse belofte Adrien Truffert voor Rode Duivels
De Rode Duivels azen, zoals intussen geweten, op Pascal Struijk. De Nederlandse …
Wout van Aert vliegt over cruciale grindstrook van Strade Bianche
Zaterdag staat de Strade Bianche op het menu. Titelverdediger Wout van Aert trok donderdag, net …