
© Photo News
Belg mag finale ‘mini WK snooker’ in goede banen leiden: Olivier Marteel is ref voor apotheose UK Championship
Olivier Marteel zal zondag de finale leiden van het UK Championship snooker. De 50-jarige topscheidsrechter uit Gent stond in 2015 in de WK-finale en was normaal eerder dit seizoen ook op het WK aanwezig. Wegens de coronacrisis werd het WK echter verplaatst naar augustus, waarvoor Marteel toen verstek liet gaan.
Marteel, die verpleegkundige is op de dienst radiologie in het AZ-West ziekenhuis in Veurne, werd dit voorjaar gevraagd om bij te springen in de frontlinie waar de met het coronavirus besmette patiënten binnen werden gebracht, iets waar hij meteen zijn akkoord voor gaf.
“Toen mij gevraagd werd deze rol op mij te nemen, heb ik geen seconde getwijfeld”, zei de topref toen. “Al van toen ik een kind was, wou ik in de zorgsector werken. Ik doe het nu 28 jaar. Dus heb ik ook dit zonder aarzelen aangepakt, ook al zijn er risico’s aan verbonden.”
LEES OOK (+). Het begon ooit met enkele cola’s, nu kent Belg de drummer van Iron Maiden en schittert hij op WK snooker

© Photo News
Graeme Dott schakelt Stuart Bingham uit
Graeme Dott (WS-22) heeft zich maandag in het Engelse Milton Keynes voor de achtste finales van het UK Championship geplaatst. In een duel tussen twee voormalige wereldkampioenen nam de 43-jarige Schot met 6-2 de maat van Stuart Bingham (WS-11). Hij liet daarbij breaks van 126, 137 en 67 optekenen.
Dott is de wereldkampioen van 2006, Bingham, in de eerste ronde nog goed voor een 147 maximum, die van 2015. Om een plaats in de kwartfinales geeft Dott de Noor Kurt Maflin (WS-26) of Kyren Wilson (WS-4) partij.
Bingham is de enige topper die maandag sneuvelde. ‘s Werelds nummer een Judd Trump speelde niet zijn beste match, maar het volstond voor een 6-1 zege tegen de Chinees Liang Wenbo (WS-30). Zijn volgende tegenstander komt uit de partij tussen de Welshman Mark Williams (WS-14) en Ricky Walden (WS-46).
De Australiër Neil Robertson (WS-3) zette de Chinees Li Hang (WS-37) met 6-2 opzij en treft in zijn volgende wedstrijd de Schot Anthony McGill (WS-20), die de Chinees Chen Zifan (WS-82) met 6-1 uitschakelde.
De Schot John Higgins (WS-6) versloeg de Welshman Jak Jones (WS-86) met 6-2. Voor een plaats in de kwartfinales moet hij voorbij Zhou Yuelong (WS-25), die in een Chinees onderonsje tegen Chang Bingyu (WS-78) een 3-5 achterstand ophaalde voor 6-5 winst.
Barry Hawkins (WS-21) potte breaks weg van 122, 83, 72, 80, 66 en 69 voor 6-3 winst tegen Robert Milkins (WS-51) en wacht de winnaar van een duel tussen Mark Selby (WS-5) en de Iraniër Hossein Vafaei (WS-36) op.
Meer sportnieuws
LIVE. Eleke in de spits voor Beerschot - Kortrijk
Beerschot tegen KV Kortrijk, dat doet terugdenken aan één van de gekste wedstrijden die we dit …
Le nouveau Shved est arrivé: van “arrogante einzelgänger” tot bejubelde matchwinnaar
Negen op tien, het was een score die we dit seizoen nog nooit uitdeelden aan een Mechelaar. …
Domper voor Zulte Waregem: trainer Francky Dury in quarantaine
Zulte Waregem zal woensdagavond in het competitieduel op het veld van KRC Genk niet op coach …
Ex-wereldkampioen John Higgins test positief op corona en mist German Masters snooker
Viervoudig wereldkampioen John Higgins, die tien dagen geleden nog de finale speelde op de …
Coronapandemie kan Europese clubs 8,5 miljard euro kosten: “Serieus afvragen hoe we de toekomst zien”
Andrea Agnelli, voorzitter van Juventus en de European Club Association (ECA), heeft woensdag …
Professionele motorrijdster stopt ermee wegens overvloed aan seksisme
Tara Gins ging de hele wereld rond met haar verhaal over seksisme in de koers. Maar het probleem …
Twee Russische tennissters krijgen levenslange schorsing
Het International Tennis Integrity Agency (ITIA), een orgaan dat corruptie in het tennis …
Ook Igor Vetokele blijft bij Westerlo tot 2024
Na Lukas Van Eenoo verlengt een tweede sterkhouder zijn contract bij voetbalclub Westerlo: Igor …
SC Lokeren-Temse: “Waarom niet verder spelen in nieuw format?”
Hans Van Duysen, voorzitter van SC Lokeren-Temse, betreurt dat maandag de stekker uit de …
Waarom net Zlatan erin slaagde om de onverstoorbare Lukaku te provoceren
“Wil je over mijn moeder praten?” Zelfs toen een hele tribune in Cagliari apengeluiden maakte, …