
© Photo News
Hoe een Nederlandse club de piepjonge Diego Maradona liet schieten
Diego Maradona speelde in zijn carrière voor drie Argentijnse clubs, twee Spaanse en één Italiaanse. Maar ei zo na had de woensdag overleden voetballegende in Nederland gespeeld.
LEES OOK
Dat vertelde de Nederlandse journalist Jan-Hermen de Bruijn donderdag in West Wordt Wakker op Radio West. “Maradona was woedend toen de Argentijnse bondscoach hem in 1978 niet opnam in de selectie voor het WK dat toen in Argentinië werd gehouden”, aldus De Bruijn.
“Hij was toen heel jong maar wel heel goed. De familie van Maradona heeft toen een Argentijnse vriend contact laten opnemen met Nederland, omdat hij graag voor een Nederlandse club wilde spelen. Vergis je niet, Nederland was toen de wereldtop. Er is toen contact opgenomen met Ajax, Feyenoord, Sparta en met Fred van Hal. Die was toen manager van FC Den Haag. Ik was in die tijd assistent, dus Fred en ik werkten samen. Hij heeft degene die hem aanbood aan de lijn gehad en notities gemaakt. De bedoeling was dat ik zou nagaan wat dit voor jongetje was, die Maradona.”

© Photo News
Uiteindelijk kwam er van een transfer niets in huis, waarna Maradona in 1981 naar Boca Juniors verhuisde en in 1982 voor een recordbedrag naar FC Barcelona.
“Het ging niet door omdat Piet de Visser, onze nieuwe trainer, had aangegeven dat hij aan Ton Wickel en Jos Jonker genoeg had als nieuwe aankopen. Wat jammer is, want ADO had het geld om dit te doen! Martin Jol was toen namelijk verkocht aan Bayern München. ADO had een half miljoen gulden over en had die transfer kunnen doen! Twee jaar later werd Maradona verkocht aan Barcelona. Stel je voor... ADO werd dat jaar zevende. Met Maradona waren ze misschien wel kampioen geworden. Dan had de voetbalwereld er op dit moment zo anders uitgezien in Den Haag!”
Voor de geïnteresseerden. Ton Wickel (die ook voor Ajax en Utrecht speelde) stopte in 1981 met voetballen op z’n 28ste. Jos Jonker verliet Den Haag in 1980 voor AZ en stopte drie jaar later met twee interlands achter zijn naam.
Meer sportnieuws
Voor een prikje naar Anderlecht: Lotto Park doet dienst als Brussels vaccinatiecentrum
Het Lotto Park zal dienstdoen als vaccinatiecentrum. Vanaf begin maart zullen er maandelijks zo’n …
Opnieuw wijziging in wielerkalender: Ronde van de Algarve wordt verplaatst van februari naar mei
De Ronde van de Algarve zal dus niet doorgaan van 17 feruari tot 21 februari. De organisatie …
Alejandro Valverde herhaalt: “Ik start met het idee dat dit mijn laatste jaar is”
Het ziet ernaar uit dat we dit seizoen voor het laatste van de kunstjes van Alejandro Valverde …
Team Jumbo-Visma zonder Primoz Roglic op trainingsstage in Spanje
De Nederlandse wielerploeg Jumbo-Visma is zonder Primoz Roglic op trainingsstage in Spanje. De …
ATP voegt nieuwe toernooien toe aan uitgedunde tenniskalender
De ATP heeft kort na de start van het tennisseizoen nog twee extra toernooien aan de uitgedunde …
Wout van Aert tekent bij tot 2024 bij Team Jumbo-Visma: “We zijn het beste team van de wereld geworden”
Wout van Aert heeft een nieuw contract getekend bij Team Jumbo-Visma. De Belg verlengde zijn …
Arthur De Greef (28) zet punt achter tenniscarrière
Arthur De Greef (28) zet een punt achter zijn tenniscarrière. Hij gaat Ysaline Bonaventure (WTA …
COMMENTAAR. Olympisch goud telt voor Nina Derwael, maar zeker ook de rest
Zo, dat is klaar en duidelijk gezegd. Nina Derwael, een van de uithangborden van Team Belgium, …
Nick Celis, de drijvende kracht achter Antwerps getinte nationale 3x3-ploeg
De Belgische nationale 3x3-ploeg is sinds vorige week begonnen aan haar voorbereiding op het …
Aico Luypaert: van hockeyspeler tot voorzitter van tennisclub
Aico Luypaert, tot twee jaar geleden nog een van de boegbeelden van hockeyclub Mechelse, tapt …