archiefbeeld — © bfs
Transport van gevaarlijke goederen komende jaren verboden in Beverentunnel
Het transport van gevaarlijke goederen (ADR-transport) door de Beverentunnel (R2) zal vanaf 1 oktober aan banden worden gelegd. Door het grote aantal ongevallen is de kans op een ernstig incident te groot, stelt Agentschap Wegen en Verkeer (AWV). Het verbod is tijdelijk, in afwachting van een grondige renovatie van de tunnel die in 2024 moet afgerond zijn.
Uit een risicoanalyse die AWV uitvoerde blijkt dat het veiligheidsrisico in de Beverentunnel vandaag veel te hoog is. Enerzijds gebeuren er veel ongelukken in de Beverentunnel en anderzijds is de infrastructuur er niet op voorzien om tunnelgebruikers een voldoende veilige vluchtomgeving te garanderen in geval van grote brand of ongelukken met explosieve of giftige stoffen.
Een zwaar incident kan naast een hoge menselijke tol de tunnel bovendien permanent onbruikbaar maken en de continuïteit van de economische activiteit in de haven in het gedrang brengen.
Kennedytunnel
Daarom grijpt het agentschap in en verlaagt het de categorisering van de Beverentunnel van categorie A (alle transporten toegestaan) tot categorie D (beperking van het vervoer van de gevaarlijke goederen die een zeer grote ontploffing, een grote ontploffing, het vrijkomen van een belangrijke hoeveelheid giftige stoffen of een grote brand kunnen veroorzaken). Hiermee krijgt de tunnel dezelfde categorisering als bijvoorbeeld de Kennedytunnel.
De ADR-categorieverlaging gaat in vanaf 1 oktober 2020. Dit zal aan de hand van verkeersborden aangeduid worden. Vanaf de invoering van de beperking zal er ook geregeld en systematisch gecontroleerd worden door ploegen van de wegeninspectie, indien mogelijk ondersteund door de federale politie.
Renovatie
Op langere termijn plant AWV een grondige renovatie van de Beverentunnel, waarna ADR-transporten weer toegelaten zullen zijn. De voorbereidingen van die renovatie zijn intussen al bezig. AWV hoopt in 2022 te kunnen starten met de werken, die afgerond zouden moeten zijn in 2024.
joro
Hoofdpunten
Tania Mintjens, grondeigenaar van de Bosuil, spreekt voor het eerst: “Natuurlijk wil ik dat Gheysens zijn stadion kan bouwen, ik ben ook Antwerpfan”
DISCUSSIE. Na ultiem voorstel Tania Mintjes: moet Antwerpbaas Paul Gheysens hierop ingaan?
EXCLUSIEF. Dit is het ultieme voorstel van Tania Mintjens aan Paul Gheysens om uit de impasse van de Bosuilgronden te komen
De Wever diplomatisch over voorstel Mintjens om Bosuildossier op te lossen: “We bemiddelen enkel”
MEER OVER Mobiliteit Antwerpen
Ruim 800.000 vrachtwagens minder, toch brengt kilometerheffing recordbedrag op én is er niet minder file
Oudste Antwerpse premetrokokers zijn in slechte staat: “Betonrot, waterinsijpeling en problemen met de sporen”
Tijdelijke omleiding voor tramlijn 7
Afwerking ongebruikte tunnelkokers voor Antwerpse premetro kan in 2025 beginnen, in 2027 openen vier nieuwe stations