© patrick de roo

Vlaams Belang wil leger inzetten in war on drugs

In de Lange Lobroekstraat in Antwerpen riep het Vlaams Belang vrijdagmorgen de pers bij elkaar voor een reactie op de reeks aanslagen in Antwerpen die te linken zijn aan de drugsmaffia. “Zet het leger in, als afschrikeffect”, zegt Filip Dewinter.

Bart De Wever maakte donderdagavond bekend dat de politie wordt ingezet voor Operatie Nachtwacht: een verhoogde aanwezigheid in de wijken waar al aanslagen waren, en zeer gerichte controles, gedurende lange tijd. Het Vlaams Belang wil nog verder gaan en lanceert nog meer ideeën om weerwoord te bieden op de reeks aanslagen en schietpartijen. Filip Dewinter, Anke Van dermeersch en Sam Van Rooy lieten daarvoor een oude legerjeep en een wat recentere Hummer in kaki aanrukken.

“Installeer een meldpunt, verzegel de hotspots waar veel drugs rond gaan, installeer meer camera’s en stuur mobiele politiekantoren de stad in.” Dat zijn enkele krachtlijnen van ‘Operatie Argus’, zoals het Vlaams Belang voorstelt.  

 ©  Patrick De Roo

 ©  Patrick De Roo

 ©  Patrick De Roo

 ©  Patrick De Roo

ph

Aangeboden door onze partners

Hoofdpunten

Aangeboden door onze partners

MEER OVER Drugsoorlog Antwerpen