© ATV
Beerschot haalt Japanse international Suzuki binnen: “Mijn naam staat symbool voor strijdbaarheid”
Beerschot heeft een akkoord bereikt met de Japanner Musashi Suzuki. De 26-jarige aanvaller tekende een contract voor drie jaar, met optie voor een extra jaar. Hij is de vijfde transfer van de Mannekes.
‘Musa’ Suzuki is een Japanse international die de voorbije jaren makkelijk de weg naar doel vond bij het Japanse HC Sapporo. In 44 wedstrijden in de Japanse eerste klasse scoorde Suzuki 26 keer. Zijn snelheid is een extra troef en met een lengte van 1 meter 85 is hij naar Japanse normen zeker niet klein. Zijn Jamaicaanse roots - als kind van een Jamaicaanse vader en Japanse moeder is hij geboren in het paradijselijke Montego Bay, toeristische trekpleister van het Caribisch eiland - zitten daar voor iets tussen. Met wat meer body staat Suzuki wat steviger op zijn benen, een voordeel dat hij als jeugdspeler al wist te benutten.
Suzuki is de vijfde transfer van de Mannekes. Eerder haalde Beerschot al Dario Van den Buijs, Jan Van den Bergh, Abdoulie Sanyang en Blessing Eleke als versterking binnen. Op het Kiel zijn ze verheugd met de mooie transfer. “Met Suzuki hebben we opnieuw een polyvalente aanvaller met veel loopvermogen in huis gehaald”, klinkt het. “Musashi is een beweeglijke voetballer en erg doeltreffend. Net als Eleke halen we met Suzuki een aanvaller binnen die onmiddellijk een meerwaarde kan bieden én bij ons nog beter kan worden.”
Musashi Suzuki.
— K. Beerschot V.A. (@kbeerschotva) August 18, 2020
🇯🇵 International
📅 26
⚽ Spits#togetherwebuildhistory #beerschot #transfer #DAZN #Jリーグ #beerschot #transfer #DAZN #JPL pic.twitter.com/nK7ZV532Q8
Nationale ploeg
De Japanner liet in een reactie op de clubwebsite weten dat de overgang naar Beerschot een belangrijk moment in zijn carrière is. “Sinds ik prof ben, is het altijd mijn droom en mijn grootste uitdaging geweest om naar een goede Europese competitie te komen. Ik zal er alles aan doen om bij Beerschot te slagen”, aldus Suzuki. Uit de grote belangstelling op de sociale media van Beerschot blijkt dat de Japanse media Suzuki op de voet volgen.
In het land van de rijzende zon is Suzuki geen onbekende bij de nationale ploeg. Hij verzamelde tot nog toe zeven caps, allemaal in 2019. Een groot toernooi maakte Suzuki dus nog niet mee met de ‘Blue Samurai’. Aan de nodige Japanse symboliek ontbreekt het de spits niet. “Ik ben genoemd naar een bekende zwaardvechter, Miyamoto Musashi. Laat dat symbool staan voor de strijdbaarheid en de ingesteldheid waarmee ik naar hier kom. Ik wil deze kans met beide handen grijpen.”

Suzuki speelde al zeven wedstrijden voor de Japanse nationale ploeg. — © AFP
De opmerkelijke transfer stemt Beerschot-voorzitter Francis Vrancken goedgezind. “Door de promotie kunnen we die groep nu aanvullen met spelers die deze groep op korte termijn iets extra’s brengen en bij Beerschot nog beter kunnen worden. Dit zijn de aangekondigde gerichte transfers die tonen dat we aan onze groei blijven werken, zonder stappen over te slaan.”
De transfer van Suzuki werd afgerond en bekendgemaakt in de tuin van voorzitter Francis Vrancken:
Welcome @musatoro ! 🇯🇵 @kbeerschotva pic.twitter.com/FgVLbNkNX7
— Cherry Sports ® (@cherrysports) August 18, 2020
MEER OVER K. Beerschot V.A.
Brogno (Beerschot) riskeert drie speeldagen schorsing voor elleboogstoot
Loris Brogno moet voor het Disciplinair Comité van de Belgische voetbalbond (KBVB) verschijnen. …
REACTIES. Beerschot: “We krijgen te veel goals tegen”
Het avontuur van Will Still bij Beerschot is in mineur gestart. Marius Noubissi deed zijn nieuwe …
COMMENTAAR. Beerschot van revelatie naar frustratie
Het debuut van de jongste trainer op het hoogste niveau in de geschiedenis van het Belgische …

Meer voetbalnieuws
Familie Abdelhak Nouri dient verzoek tot arbitrage in bij KNVB tegen Ajax
De familie van de Nederlandse voormalige voetballer Abdelhak Nouri heeft een verzoek tot …
Kassa rinkelt: Club Brugge verkoopt Krépin Diatta aan AS Monaco
Krépin Diatta verlaat Club Brugge. AS Monaco deed een bod 20 miljoen euro op de 21-jarige …
Engvall (KV Mechelen) blijft sukkelen met knie: einde seizoen dreigt
KV Mechelen moet Gustav Engvall mogelijk de rest van het seizoen missen. De Zweedse aanvaller …
Kevin De Bruyne staat minstens twee weken met hamstringblessure
Manchester City zal Kevin De Bruyne enkele weken moeten missen met een hamstringblessure. De Rode …
Vijf spelers met corona bij Seraing, duel tegen Westerlo gaat door
Vijf spelers van voetbalclub Seraing hebben positief getest op het coronavirus. Dat maakte de …
DAMEN. Trainer en speler op de brandstapel
Hij is advocaat, ondervoorzitter van voetbalclub Beerschot, spreker, auteur, doctorandus aan de …
Pep Guardiola vreest voor spierblessure bij Kevin De Bruyne
Manchester City-coach Pep Guardiola vreest dat zijn aanvoerder Kevin De Bruyne een spierblessure …
Doelman verbetert wereldrecord met goal vanop 96,01 meter (!)
De Welshe doelman Tom King heeft zich dinsdag het Guinness Book of Records in getrapt. In een …
Crystal Palace haalt in Duitsland nieuwe concurrent van Benteke en Batshuayi
Crystal Palace huurt aanvaller Jean-Philippe Mateta (23) de komende 18 maanden van …
Antwerps cafévoetbal (KAVV) zet huidig seizoen definitief stop
Slecht nieuws voor het cafévoetbal in Antwerpen. De Koninklijke Algemene Vereniging van …