© photo news, isopix
PS en N-VA keken elkaar al in de ogen
PS en N-VA hebben elkaar onlangs in de ogen gekeken. Officieel ging het om een ontmoeting tussen de formateurs van de regionale regeringen, Jan Jambon (N-VA) en Elio Di Rupo (PS). Maar Bart De Wever, Theo Francken en Paul Magnette schoven ook aan voor het federale onderonsje. Dat schrijft Het Laatste Nieuws.
Twee rondetafelgesprekken met alle partijen (behalve Ecolo en CDH) konden informateurs Johan Vande Lanotte en Didier Reynders forceren. Maar onder de waterlijn bewoog er veel meer dan tot nog toe naar boven kwam. Elio Di Rupo zei maandag dat hij een gesprek met N-VA niet uitsluit, tenzij het over confederalisme gaat. Hij maakte dus opnieuw een opening.
Maar de PS-voorzitter heeft onlangs al met zijn N-VA-collega gesproken. Reynders en Vande Lanotte brachten de formateurs van de regionale regeringen samen. Naast Jan Jambon en Elio Di Rupo schoven ook Bart De Wever, federaal N-VA-onderhandelaar Theo Francken en PS-kopstuk Paul Magnette mee aan tafel. Dat er over meer dan de regionale regeringen werd gesproken, is nogal wiedes. Gloort er hoop aan de horizon? Dat moet nog blijken, maar het is toch al een eerste stap.
Hoofdpunten
“Zij hebben een grote cel met twee tv’s, wij slapen op de grond”: Antwerpse gedetineerden kijken bedenkelijk naar ‘Recht Naar De Gevangenis’
GETEST. Prijs van onze winkelkar stabiliseert, maar let op voor rare promo’s en ‘krimpflatie’
Weer prijs voor ons land in Euromillions: Belg wint jackpot van 66 miljoen euro
Water uit slotgracht basis voor verwarming: eeuwenoud kasteel scoort met moderne energietechnieken
MEER OVER
Coely is herboren op haar nieuwe plaat ‘Alive’: “Ik heb heel diep gezeten, maar een stemmetje heeft me nog net gestopt”
Coely (29) lacht weer en dat mag de hele wereld weten. De vaderlandse Queen of Hiphop heeft zelfs …
BEURSTIPS. Deze aandelen kan je best kopen, verkopen of houden
Elke week sprokkelen onze reporters enkele beurstips bij elkaar bij tal van beleggingsadviseurs. …
BUURTREPORTAGE. De Troonplaats, ‘een klein Mechelseplein’ in het zuiden van de stad
De Troonplaats aan de Brederodestraat heeft nu officieel het statuut van zogenoemde horecakern. …
Trattoria plant vestigingen in Antwerpen en Amsterdam, maar opent eerste in Mechelen: “Hippe en trendy stad”
Boretti, vooral bekend van kookfornuizen, plant in eerste instantie in België en Nederland …