1 / 43











































Mathilde bij de armen van Antwerpen: “Wij worden niet vergeten”
Koningin Mathilde bezocht donderdagmiddag Kamiano, het restaurant van sociale organisatie Sant’ Egidio aan de Antwerpse Kammenstraat. Daar worden jaarlijks liefst 50.000 maaltijden bereid voor de armsten van Antwerpen. “Wij dreigen overal uit de boot te vallen, zo’n koninklijk bezoek geeft aan dat we toch niet vergeten zijn”, was de reactie. De koningin nam dan ook ruim de tijd om met de armste Antwerpenaren, onder wie ook veel thuislozen, te praten. Samen met de andere afdelingen van San Egidio worden zij op weg gezet naar een nieuwe zelfstandige plaats in de maatschappij. Mathilde stapte ook binnen in de keuken en liet zich informeren over alle deelprojecten van San Egidio.
ph
Hoofdpunten
Verdacht overlijden in flat op het Zuid in Antwerpen, parket ter plaatse
Bart De Wever over aanpak Paul Gheysens van het ‘Mintjens-probleem’: “Weet niet of het helpt om mensen te dwingen om akkoord te gaan”
Europese gasprijs maakt vreemde bokkensprongen: heeft dat gevolgen voor onze energiefactuur?
Krijgt Shanti (23) erkenning als 33ste dodelijke slachtoffer aanslagen? “Mijn dochter zei: ‘Kan je me niet gewoon dood laten gaan?’”