
© BELGA
Onderzoek moord in asielcentrum: verdachten verschenen voor raadkamer
De vijf verdachten die vorige week werden opgepakt voor de gijzeling van en de moord op de 9-jarige Palestijnse asielzoeker Daniel, zijn dinsdagochtend voor de raadkamer in Antwerpen verschenen. Voor twee verdachten werd de zaak uitgesteld naar volgende week, omdat hun advocaten van mening zijn dat het dossier momenteel nog onvolledig is. Voor de drie anderen beslist de raadkamer later vandaag of ze aangehouden blijven.
De vijf verdachten kwamen in beeld bij de speurders van de federale politie op basis van getuigenverklaringen en op basis van telefonieonderzoek. Twee verdachten zouden kort voor de verdwijning van Daniel gezien zijn in de buurt van het slachtoffer. Ze zouden de jongen met geld hebben gelokt.
Bedreigend WhatsApp-bericht
De andere verdachten komen vooral in beeld via telefonieonderzoek, nadat de familie van het slachtoffertje een bedreigend WhatsApp-bericht had ontvangen waarin 100.000 euro losgeld zou zijn geëist. De familie van het slachtoffers en de verdachten kenden elkaar vrij goed. De familie van het slachtoffer contacteerde zelfs één van de verdachten om te vragen of hij wist waar Daniël was.
LEES OOK. Verdachte van moord op Daniel (9) verbergt zich achter “verkochte gsm”
MEER OVER Asielcentrum Broechem
72 extra opvangplaatsen in asielcentrum Broechem: “We zitten overvol, de openbare orde en veiligheid komen in gevaar”
Burgemeester van Ranst Johan De Ryck (N-VA) trekt aan de alarmbel nu het al overvolle …
Verdachte van moord op Daniel (9) in asielcentrum Broechem blijft aangehouden
De raadkamer in Antwerpen heeft dinsdag de aanhouding verlengd van Ali A. (20), een van de …
Daniel vermoord omdat hij opvallend veel speelgoed kreeg
De jonge Palestijns-Libanese vluchteling Daniel El Alali (9) werd niet vermoord wegens een …