© AFP
Duizenden studenten protesteren in Moskou tegen WK-fanzone: “Wij moeten wel studeren, hé”
Minder dan twee maanden voor de openingswedstrijd van het WK in Rusland protesteren in de hoofdstad duizenden studenten tegen een fanzone die eerstdaags opgericht wordt aan de staatsuniversiteit van Moskou, op wandelafstand van het Luzhnikistadion.
In de fanzones worden tijdens het WK tienduizenden supporters verwacht die geen ticket voor de wedstrijden konden bemachtigen. Aldaar kunnen ze op grote schermen de wedstrijden volgen en hun land aanmoedigen. “De aanwezigen zullen daarbij heel wat lawaai maken, terwijl wij wel moeten studeren voor onze examens”, vertelde een 21-jarige student aan nieuwsagentschap DPA. “Er bestaat geen slechtere plaats om een fanzone neer te poten”, vulde een andere student aan. “Deze beslissing is boven onze hoofden genomen en dat willen we nu aanvechten.”
Studenten en professoren hebben intussen de handen in elkaar geslagen. De gezamenlijke acties hebben tot nu toe nog niets opgeleverd, hun laatste hoop rest op de schouders van de procureur-generaal. Die hebben ze aangeschreven omdat ze van mening zijn dat de organisatoren de wet overtreden hebben. Daarnaast hebben ze ook een petitie opgestart met 14.000 handtekeningen tegen de oprichting van de fanzone.
Hoofdpunten
We naderen de play-offs in de Challenger Pro League: hoe zit dat nu weer juist? En wat met volgend seizoen?
De Laet en Onyedika nog niet ‘veilig’ na middenvingers: Bondsparket kan nog zeven dagen actie ondernemen
Bondsparket geeft Rob Schoofs (KV Mechelen) schorsingsvoorstel van drie speeldagen
Nog een pionnetje minder voor Antwerp: Arbnor Muja is enkele weken buiten strijd
MEER OVER WK 2018 Rusland
Michel Platini opnieuw vrij na verhoor over toewijzing van WK voetbal aan Qatar: “Veel lawaai voor niets”
FIFA ziet dan toch af van uitbreiding naar 48 landen op WK in Qatar
FIFA zet plannen voor 48 landen op WK 2022 door, beslissing valt in juni
Belgische voetbalbond maakt 8 miljoen euro winst dankzij sterk WK voetbal