© EPA
Gematigde en terroristische Syrische islamisten feliciteren Erdogan
De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft maandag ook felicitaties ontvangen voor het krappe “ja” in “zijn” referendum. De gelukwensen kwamen uit niet geheel onverwachte hoek: islamistische groepen in Syrië die zweven tussen gematigd en terroristisch en die in de loop der jaren Erdogan als gulle wapenleverancier hebben gekend.
“We feliciteren onze Turkse broeders voor het resultaat van het referendum en vragen Allah om Turkije en de regio stabiliteit en welvaart te schenken”, liet Ahrar al-Sham weten, een rebellengroep van de harde lijn die samenwerkt met al-Qaida in Syrië.
Andere gelukwensen kwamen er van de openlijk door Turkije gesteunde Sultan Murad Brigades, een groepering vooral bestaande uit etnische Turkmenen, en de salafisten van Jaish al-Islam, die ijveren voor een op de sharia gebaseerde theocratie. Jaish al-Islam staat in Syrië, Rusland, Egypte en Iran op de terreurlijst.
Veel van de Syrische “oppositiegroepen” kunnen moeilijk anders dan Erdogan danken: een resem leiders heeft namelijk al jaren onderdak gevonden in Turkije.
Ook de Egyptische Moslimbroeders bleven niet achter. Zij zien uit naar “een nieuw tijdperk” en een “wedergeboorte”. In Egypte staan de Moslimbroeders sinds 2013 buiten de wet. en ook hier hetzelfde verhaal: om arrestatie te voorkomen zijn veel van hen naar Turkije gevlucht.
Zondag al had Rached Ghannouchi, de leider van de Ennadhapartij in Tunesië, Erdogan opgebeld om de Turkse president te feliciteren. Ennadha heeft banden met de Moslimbroederschap.
(belga)
Hoofdpunten
Krachtige ontploffing in Osystraat in Antwerpen door explosief: 15 woningen beschadigd
Meisje (3) in levensgevaar naar ziekenhuis na incident in Brasschaat, omstandigheden enorm onduidelijk
Vier zaterdagen na elkaar dicht en toch blijven klanten hun Delhaize trouw: “De charcuterie en het brood zijn hier lekkerder”
Moet nieuw extern orgaan beslissen over lonen van onze politici zoals De Croo voorstelt? “Alles ligt er en soms al heel lang. Voer het gewoon uit”
MEER OVER
Vermiste 24-jarige vrouw die vertrok uit psychiatrisch centrum in Boechout is terecht
De 24-jarige vrouw die sinds vrijdag vermist was uit het psychiatrisch centrum Multiversum, …
Een vissershoedje, schelpen aan je sleutelbos, en een opvallende kandelaar: Billie shopt aprilvissen
Aprilvissen hoeven niet altijd lachwekkend te zijn. Met deze spullen breng je sfeer in huis, leuk …
Bellen met een baksteen: 50 jaar geleden startte de mobiele revolutie met het allereerste gsm-gesprek
Maandag is het exact vijftig jaar geleden dat de Amerikaanse ingenieur Martin Cooper het …
10.000 stappen door Antwerpen in het spoor van de veelzijdige architect Emiel Van Averbeke
“Waar je ook gaat in Antwerpen, overal kom je de architectuur van Van Averbeke tegen”, zegt …