
© BELGA
Maxime Mottet - brons op het WK - haalt halve finale in Rio niet
Kleiduifschutter Maxime Mottet heeft zich maandag op de Olympische Spelen in het Braziliaanse Rio de Janeiro niet kunnen plaatsen voor de halve finales in de discipline trap.
In de kwalificaties eindigde Mottet op de tiende plaats op een totaal van 33 deelnemers, enkel de top zes stootte door naar de halve finales.
De 25-jarige schutter uit Libramont, op het WK nog goed voor brons, lukte maandag nog twee rondes in 24 punten, goed voor een eindtotaal van 116 punten. In het eerste deel van de kwalificaties had hij zondag 68 punten (23-22-23) gesprokkeld. Toen stond hij op een voorlopige zestiende plaats. Voor een plaats in de halve finales was een score van 118 punten nodig. De beste prestatie in de kwalificaties kwam met 122 punten op naam van de Italiaan Giovanni Pellielo (122).
Mottet: “Ik anticipeerde als een beginneling”
Ja, ik heb mijn eerste doel bereikt (top 12), maar met 116 (van de 125 kleiduiven, red) ben ik ontgoocheld over mijn prestatie. Mijn record is 122”, aldus Mottet. “Zoals elke deelnemer aan de Spelen ben ik ontgoocheld omdat ik geen medaille heb.” Mottet kan vooral geen vrede nemen met zijn prestaties van zondag. De eerste twintig kleiduiven schoot hij allemaal uit de lucht, maar uiteindelijk miste hij twee keer en sloot hij die ronde af op 23. “Dat mag me niet overkomen. Dit kwam niet door nervositeit of vermoeidheid. Ik wist waar de kleiduif naartoe ging, maar ik anticipeerde als een beginneling en dat speelde me parten.”

© BELGA

© BELGA

© Photo News
Meer sportnieuws
Ronnie O’Sullivan leek de wanhoop nabij, maar staat op uit de dood en is alweer een snookerrecord rijker
Ronnie O’Sullivan (WS-2) heeft zich vrijdagavond in het Engelse Milton Keynes als eerste voor de …
Jasper Stuyven: nog geen koers in de benen, maar wel klaar voor Omloop
Vorig jaar de Omloop, vier jaar geleden Kuurne-Brussel-Kuurne. In het openingsweekend is Jasper …
Gélin (Antwerp) meerdere weken out met hamstringblessure
Antwerp kan maandagavond tegen OH Leuven niet op Gélin rekenen. De Fransman kreeg vrijdag …
Musa Suzuki blijft kalm ondanks mindere vorm voor doel bij Beerschot
Van november tot eind februari vond Musashi Suzuki (27) slechts één keer de weg naar doel. De …
Paul Vervaeck mag niet blijven als coach van Kangoeroes Mechelen
Paul Vervaeck, die Kangoeroes Mechelen voor de eerste keer in de clubgeschiedenis naar de …
Chris Janssens: “Ik ga van Lokeren een ploeg maken die wínt”
Zoals je eerder deze week al kon lezen in Gazet van Antwerpen wordt Chris Janssens de nieuwe …
Julian Alaphilippe: Franse topfavoriet met Vlaamse achtergrond
Zijn eerste kennismaking met Vlaamse kasseien eindigde in mineur. De val van Julian Alaphilippe …
Frank Lagast, al 600 dagen CEO van KV Mechelen
“De job van zijn leven”, noemt hij het zelf. 600 dagen na zijn aanstelling als CEO heeft Frank …
KOPMAN. Wie na Wout? De Antwerpse spoeling is dun geworden
Geboren en getogen in de Kempense wielergrond en met meer dan een decennium ervaring in het …
Yorik Torreele (CEO Lierse K.) weigert sportieve streep te trekken onder seizoen
Vier matchen gewonnen, nog amper acht werkdagen op de plank in 1B en voor aanvang van de 21ste …