
© WAS
Belgian Cats spelen begin juni vriendschappelijk toernooi in Italië
De Belgische basketbalvrouwen nemen van 2 tot 4 juni deel aan een vriendschappelijk vierlandentoernooi in het Italiaanse Pomezia, vlakbij de hoofdstad Rome. De Belgian Cats bereiden zich met duels tegen het gastland Italië, Australië en Kameroen voor op de kwalificaties voor het EK in 2017 in Tsjechië.
Eind mei werken de Belgische basketbalvrouwen een stage af, waarin ook het toernooi in Italië kadert. De speelsters van bondscoach Philip Mestdagh nemen het achtereenvolgens op tegen Kameroen (2 juni, 18u), Australië (3 juni, 18u) en Italië (4 juni, 20u30). De Australische vrouwen plaatsten zich voor de Olympische Spelen in Rio, Kameroen werkt een olympisch kwalificatietoernooi af in het Franse Nantes (13-19 juni).
De stage en de oefenwedstrijd kaderen in de voorbereiding voor de slotfase van de kwalificatiecampagne voor het EK van volgend jaar. België staat met drie punten uit twee wedstrijden derde en laatste in groep G. Wit-Rusland leidt met vijf punten, maar heeft net als Polen (vier punten) een match meer afgewerkt. De Belgian Cats spelen hun derde wedstrijd op 19 november in Namen tegen de Wit-Russinnen, alvorens naar Polen te trekken op 23 november. De negen groepswinnaars in de kwalificaties plaatsen zich samen met de zes beste nummers twee voor het Europees Kampioenschap in 2017 in Tsjechië.
Meer sportnieuws
Tom Dumoulin stopt voor onbepaalde tijd met wielrennen
Verrassing van formaat in de wielerwereld: één dag nadat zijn ploeg Jumbo-Visma een cruciale rol …
Thierry Neuville wil verder met Martijn Wydaeghe
Met nog één wedstrijddag te gaan prijkt Thierry Neuville op de vierde plaats in de tussenstand …
Anderlecht officialiseert uitleenbeurt van Deense aanvaller Jacob Bruun Larsen
Anderlecht heeft zaterdagmiddag bekendgemaakt dat het de 22-jarige Deense aanvaller Jacob Bruun …
BOIC-voorzitter Pierre-Olivier Beckers: “Op basis van wat ik weet, is de kans dat de Olympische Spelen doorgaan 100 procent”
Pierre-Olivier Beckers, de voorzitter van het Belgisch Olympisch en Interfederaal Comité, denkt …
Jelle Van Damme zag gesprekken met Standard afketsen: “Als ik eind deze maand geen nieuwe club heb, stop ik ermee”
Jelle Van Damme (37) zit al sinds het faillissement van Lokeren bijna een jaar geleden zonder …
AA Gent verhuurt Jordan Botaka aan Charleroi
AA Gent heeft een oplossing gevonden voor Jordan Botaka (27). De aanvallende flankverdediger, die …
Axana Merckx: “Ik droom van de Olympische Spelen met de Belgische aflossingsploeg”
Zwemster Axana Merckx hoopt mee te gaan naar de Olympische Spelen met de Belgische 4x100 meter …
Europa boven in de NBA: Doncic, Sabonis, Jokic stuwen hun team naar winst
Dat Europese basketters blijven in de NBA grote sier maken. Onder meer Drazen Petrovic en Arvidis …
DC United blijkt ook bij Marc Brys te hebben aangeklopt voordat het voor Hernan Losada koos: “Voor mij was het niet de juiste stap”
Hernan Losada, die afgelopen week de overstap maakte van Beerschot naar MLS-club DC United, was …
Mihailovic stuwt Okapi Aalst met 45 punten naar laatste vier Belgische Cup
Okapi Aalst heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van de Beker van België. Na …