



VIDEO. Containers met bananen aangespoeld in Westende
Op het strand van Westende zijn maandagmorgen twee containers met bananen aangespoeld. De containers zijn afgelopen nacht in Noord-Frankrijk door het stormweer van een vrachtschip in zee gevallen.
Twaalf tot vijftien containers zijn zondag door het slechte weer van een vrachtschip gevallen in Noord-Frankrijk. De Franse diensten hebben zondag alles gecoördineerd maar door de wind zijn er een aantal containers naar België gedreven. "We volop bezig met lokaliseren van de containers. Twee spoelden er al in het Franse Duinkerke en nog eens twee in Middelkerke, in Westende meer bepaald", aldus Réjane Gyssens, diensthoofd bij het MRCC (Maritieme Reddings- en Coördinatiecentrum). "Een tweetal andere containers worden ook weggesleept en er zou al een vaststeken op een zandbank", vult gouverneur Carl Decaluwé aan.
Gevaar is er voorlopig niet. De containers zijn gevuld met bananen. "En de scheepvaart is ingelicht. Momenteel zijn er geen kleine schepen uitgevaren en voor grote schepen vormen die containers geen gevaar. We verwachten dat de containers door het slechte weer zullen openslaan en zinken", aldus Gyssens.
De brandweer van Middelkerke is op dit moment bezig met de twee aangespoelde containers te verankeren, want het water komt op tegen maandagmiddag. "Pas later zullen we kijken wie die containers zal moeten verwijderen", aldus de brandweer.
Hoofdpunten
Ex-Miss België doet emotionele oproep vanuit Turkije: “Alles gaat heel slecht. Er is niet genoeg hulp”
Minstens 3.800 doden en onmetelijk veel schade: dit weten we al over de aardbevingen in Turkije en Syrië
Turkse gemeenschap in Antwerpen is aangeslagen na aardbevingen in Turkije
Hallucinante dronebeelden tonen enorme ravage in Turkije
MEER OVER
Salman Rushdie heeft zes maanden na aanslag nog moeilijkheden om te schrijven: “Ik heb het al beter gesteld”
Een half jaar na de aanslag op Salman Rushdie, ondervindt de Brits-Amerikaanse auteur nog altijd …
Grote klopjacht naar gewapende personen in Europese wijk afgelopen
In en rond de Boduagnatusstraat, in de Europese wijk in Brussel, heeft maandagavond een …
Onderzoeken afgerond in drie ‘cold cases’ gelinkt aan Fourniret
Een onderzoeksrechter in het Franse Nanterre heeft begin februari de onderzoeken afgerond in drie …
FCV Dender zet Regi Van Acker en assistent aan de deur: “Een eenzijdige beslissing van het bestuur”
FCV Dender stuurde hoofdcoach Regi Van Acker en zijn assistent Benny Van Polfliet de laan uit na …