Beste wereldjaarprestatie voor hordeloper Oliver

Foto: EPA

Beste wereldjaarprestatie voor hordeloper Oliver

Print

De Amerikaan David Oliver heeft woensdag met een tijd van 13.15 de beste wereldjaarprestatie neergezet op de 110 meter horden. Oliver, regerend wereldkampioen op de afstand, liep die tijd op de IAAF World Challenge atletiekmeeting in het Vogelneststadion in het Chinese Peking.

De vorige beste jaarprestatie stond op naam van Aleec Harris. De 24-jarige Amerikaan klokte op 24 april in het Amerikaanse Des Moines af op 13.16.

De Amerikaanse 100 meter-loper Justlin Gatlin zou aanvankelijk van de partij zijn in Peking, maar kwam na een dispuut met de Chinese organisatoren uiteindelijk niet aan de start.

Mannen:

100 m:

1. Marvin Bracy (VSt) 9.95

2. Mike Rodgers (VSt) 9.99

3. Su Bingtian (Chn) 10.06

800 m:

1. Alfred Kipketer (Ken) 1:45.45

2. Abraham Kipchirchir Rotich (Bah) 1:45.81

3. Erik Sowinski (VSt) 1:45.82

110 m horden:

1. David Oliver (VSt) 13.15

2. Orlando Ortega (Cub) 13.37

3. Ronnie Ash (VSt) 13.43

3.000 m steeple:

1. Jonathan Muia Ndiku (Ken) 8:11.64

2. Clement Kemboi Kimutai (Ken) 8:12.98

3. John Kibet Koech (Bah) 8:14.75

Hoogspringen:

1. Guowei Zhang (Chn) 2m34

2. Wang Yu (Chn) 2m31

3. Jaroslav Bába (Tsj) 2m24

Verspringen:

1. Mike Hartfield (VSt) 8m27

2. Jeff Henderson (VSt) 8m23

3. Aleksandr Menkov (Rus) 8m20

4. Li Jinzhe (Chn) 8m13

5. Wang Jianan (Chn) 8m09

Hink-stap-springen:

1. Alexis Copello (Cub) 16m70

2. Godfrey Khotso Mokoena (ZAf) 16m67

3. Dong Bin (Chn) 16m67

Polsstokspringen:

1. Xue Changrui (Chn) 5m40

2. Nikita Filippov (Kaz) 5m40

3. Karsten Dilla (Dui) 5m40

Speerwerpen:

1. Petr Frydrych (Tsj) 83m10

2. Dmitri Tarabin (Rus) 80m53

3. Lars Hamann (Dui) 80m28

Vrouwen:

100 m:

1. Michelle-Lee Ahye (Tri) 11.05

2. ChaRonda Williams (VSt) 11.28

3. Schillonie Calvert (Jam) 11.42

200 m:

1. Veronica Campbell-Brown (Jam) 22.68

2. Kaylin Whitney (VSt) 23.06

3. Schillonie Calvert (Jam) 23.12

1.500 m:

1. Anna Mishchenko (Oek) 4:02.89

2. Rababe Arafi (Mar) 4:04.12

3. Luiza Gega (Alb) 4:04.20

100 m horden:

1. Wu Shujiao (Chn) 12.85

2. Tenaya Jones (VSt) 12.89

3. Jacqueline Coward (VSt) 12.98

400 m horden:

1. Wenda Theron Nel (ZAf) 54.37

2. Tiffany Ross (VSt) 55.22

3. Lashinda Demus (VSt) 55.86

Hoogspringen:

1. Anna Chicherova (Rus) 1m94

2. Ana Simic (Kro) 1m91

3. Levern Spencer (SLu) 1m91

Kogelstoten:

1. Christina Schwanitz (Dui) 20m77

2. Gong Lijiao (Chn) 19m50

3. Felisha Johnson (VSt) 18m73

Hamerslingeren:

1. Anita Wlodarczyk (Pol) 77m73

2. Wang Zheng (Chn) 73m99

3. Martina Hrasnova (Slk) 73m80

MEER SPORTNIEUWS