IN BEELD. Marathon van Antwerpen
De Antwerp marathon werd rond 9 uur op gang geschoten op Linkeroever. Onder een ideaal marathonweertje - droog en iets meer dan 10 graden - vertrokken meer dan 2.400 lopers aan hun tocht van 42,195km, een recordaantal voor de marathon. Bekijk hier de beelden.
Florent Caelen wint marathon van Antwerpen in olympische limiet
© BELGA
Florent Caelen heeft zondag de marathon van Antwerpen op zijn naam geschreven. Hij legde de 42,195 km af in 2u16:08 en liep zo de limiet (2u17) voor deelname aan de Olympische Spelen van volgend jaar in Rio de Janeiro.
Lander Van Droogenbroeck kwam ruim drie minuten na Caelen als tweede over de meet in 2u19:46. Gino Van Geyte vervolledigde het podium in 2u33:56. Mieke Dupont was met 2u58:39 de snelste vrouw.
"Ik loop vandaag toch mooi een persoonlijk record. In het najaar ga ik proberen om deze tijd nog te verbeteren", reageerde de 26-jarige Caelen, die ook lovende woorden had voor Jesse Stroobants en het publiek. "Hij heeft me perfect gehaast. Ook de vele aanmoedigingen door de toeschouwers hebben me geholpen om deze tijd te lopen. Ik heb de wedstrijd gelopen zoals verwacht."
Lander Van Droogenbroek kon zich neerleggen bij de tweede plaats. "Ik heb een wedstrijd gelopen op mijn huidig niveau. Ik ben vooral blij dat het vandaag tijdens de wedstrijd niet geregend heeft, want dat zou het nog lastiger maken."
Recordaantal lopers
De Antwerp marathon werd rond 9 uur op gang geschoten op Linkeroever. Onder een ideaal marathonweertje - droog en iets meer dan 10 graden - vertrokken meer dan 2.400 lopers aan hun tocht van 42,195km, een recordaantal voor de marathon.
Hoofdpunten
Twee sinterklaaspakken, drie kneedmachines of 100 winkelkarren: zij kwamen vandaag hun stukje Makro ophalen in Deurne
Verdachte van moord op Jelle Leemans houdt onschuld staande: “Ik heb Jelle ‘spullen’ verkocht en ben weer weggegaan”
Delhaize verlamd door tweede stakingsfront: nu ook aanvoer van verse voeding geblokkeerd
Leden Noord-Franse bende riskeren 9 jaar cel voor home-invasions en diefstal luxehorloges van Bart Versluys en Miguel Dheedene