© rr

Dit zijn de genomineerden voor Sportman en Sportvrouw van het Jaar

Op zondag 14 december wordt tijdens het Sportgala in De Panne bekendgemaakt wie Ironman Frederik Van Lierde en tennisster Kirsten Flipkens opvolgt als Sportman en Sportvrouw van het Jaar. Organisator Sportspress.be maakte vandaag de genomineerden bekend voor die prestigieuze prijzen, alsook die voor ‘Belofte’, ‘Ploeg’, ‘Coach’ en ‘Paralympiër’ van het Jaar.

De laureaten komen uit onderstaande alfabetische lijst genomineerden waaruit de stemgerechtigden kunnen kiezen. De longlists, die werden samengesteld op advies van specialisten, zijn niet limitatief: wie een naam wil toevoegen kan daarvoor een wildcard gebruiken. Vrijdag 14 november wordt de top 3 per categorie bekendgemaakt door gerechtsdeurwaarder Eric Maes.

De genomineerden:

Sportman van het Jaar (30 kandidaten)

Jaouad Achab (taekwondo), Bart Aernouts (triatlon), Junior Bauwens (boksen), Tom Boon (hockey), Frédéric Caudron (biljart), Thibaut Courtois (voetbal), Kevin De Bruyne (voetbal), Frank Depestele (volleybal), Sam Deroo (volleybal), Clément Desalle (motorcross), Philippe Gilbert (wielrennen), Tom Goegebuer (gewichtheffen), David Goffin (tennis), Eden Hazard (voetbal), Vincent Kompany (voetbal), Maxime Martin (autosport), Thierry Neuville (autosport), Sven Nys (veldrijden/mountainbike), Nicola Philippaerts (jumping), Bart Swings (schaatsen), Christophe Tack (kitesurfen), Pieter Timmers (zwemmen), Greg Van Avermaet (wegrennen), Daniel Van Buyten (voetbal), Thomas Van der Plaetsen (atletiek), Arthur Van Doren (hockey), Stoffel Vandoorne (autosport), Jeremy Van Horebeek (motorcross), Frederik Van Lierde (triatlon) en Sam Van Rossom (basket)

Sportvrouw van het Jaar (14 kandidaten)

Tine Deckers (triatlon), Jolien D’hoore (baan/weg), Frauke Dirickx (volleybal), Kelly Druyts (baanwielrennen), Wendy Jans (snooker), Emma Meesseman (basket), Eveline Peleman (roeien), Delfine Persoon (boksen), Nafissatou Thiam (atletiek), Evi Van Acker (zeilen), Lise Van Hecke (volleybal), Charline Van Snick (judo), Ann Wauters (basket) en Anne Zagré (atletiek)

Belofte/Revelatie van het Jaar (20 kandidaten)

Thijs Aerts (veldrijden), Sarah Cools (volleybal), Indra Craen (taekwondo), Louis Croenen (zwemmen), Nele Gilis (squash), Pieter-Jan Hannes (atletiek), Toma Nikiforov (judo), Divock Origi (voetbal), Artuur Peeters (kajak), Thomas Pieters (golf), Niels Pittomvils (atletiek), Sandrine Tas (skeeleren), Youri Tielemans (voetbal), Wout Van Aert (cyclocross), Stéphanie Vanden Borre (hockey), Laurens Vanthoor (autosport), Otto Vergaerde (baanwielrennen), Jos Verlooy (jumping), Louis Vervaeke (wegrennen) en Tim Wellens (wegrennen)

Ploeg van het Jaar (15 kandidaten)

Basket - Belgian Lions, Bobslee, Driebanden Biljart, Hockey mannen, Jumping, Kaatsen, Motorcross, Skeeleren mannen 5000m, Skydive, Turnen - Nationale vrouwenploeg, Veldlopen, Voetbal (Rode Duivels), Volleybal (nationale mannenploeg), Volleybal (nationale vrouwenploeg) en Zwemmen (4x200m mannen)

Coach van het Jaar (10 kandidaten)

Dominique Baeyens (volleybal), Eddy Casteels (basket), Rudy De Bie (veldrijden/mountainbike), Vital Heynen (volleybal), Roger Lespagnard (atletiek), Peter Maes (voetbal), Joël Smets (motorcross), Gert Vande Broek (volleybal), Paul Van Den Bosch (multisporttrainer) en Marc Wilmots (voetbal)

Paralympiër van het Jaar (4 kandidaten)

Michèle George (dressuur), Diederick Schelfout (wielrennen), Tafeltennis team en Florian Van Acker (tafeltennis)

Meer sportnieuws