
© BELGA
Rouches eisen ontslag van Standard-coach Guy Luzon
‘La Famille des Rouches’, een vzw die alle supportersclubs van Standard Luik vertegenwoordigt, eist aan de vooravond van de 11de speeldag in de Jupiler Pro League het ontslag van coach Guy Luzon. Dat deze supportersfederatie officieel het ontslag vraagt, is opmerkelijk.
‘La Famille des Rouches’ werd na de onlusten van zomer 2013 opnieuw samengesteld en toen werden de banden met voorzitter Roland Duchâtelet aangehaald. Nu vallen dus ook die nieuwe mensen hun bestuur af.
In een open brief zijn de supporters duidelijk: ‘La Famille des Rouches stelt vast dat de twijfels over de capaciteiten en het gebrek aan ervaring van Guy Luzon van bij zijn aankomst in Luik, nog exact hetzelfde zijn gebleven. Hij heeft duidelijk niet het juiste profiel om een club als Standard te coachen en zijn plaats is dus niet aan het hoofd van onze ploeg. We vragen dan ook aan voorzitter Duchatelet om zijn conclusies te trekken en zijn verantwoordelijkheid op te nemen over de keuze die hij destijds heeft gemaakt.’
‘La Famille des Rouches’ vraagt ook dat er opnieuw een sportief directeur wordt aangesteld, een post die vacant bleef sinds het vertrek van Jean-François de Sart: ‘De zwakke resultaten van onze ploeg de voorbije weken kent een structurele oorzaak: het sportieve management van de directie heeft een groot gebrek aan ambitie aangezien het de financiële resultaten laat primeren op de sportieve. Het verdwijnen van de post van sportief directeur is daar een perfect voorbeeld van. De aanwezigheid van een ervaren sportief directeur is noodzakelijk voor een club als Standard.’
Standard ontvangt zondag hekkensluiter Zulte Waregem maar staat momenteel zelf ook pas elfde na een schamele 12 op 30.
MEER OVER Standard de Liège
Jelle Van Damme zag gesprekken met Standard afketsen: “Als ik eind deze maand geen nieuwe club heb, stop ik ermee”
Jelle Van Damme (37) zit al sinds het faillissement van Lokeren bijna een jaar geleden zonder …
Officieel: Standard snoept Joao Klauss weg voor neus van KV Mechelen
Standard heeft zijn nieuwe spits beet. De Rouches nemen Joao Klauss (23) op huurbasis over van …
Standard wint voor het eerst in twee maanden tegen Waasland-Beveren
Standard weet weer wat winnen is. De Rouches boekten in de debuutmatch van Mbaye Leye voor het …
Meer voetbalnieuws
Toby Alderweireld kegelt Wycombe Wanderers en cultheld Adebayo Akinfenwa uit de FA Cup
Toby Alderweireld heeft zich maandagavond met Tottenham geplaatst voor de achtste finales van de …
Melvin Sitti vertrekt via achterdeur bij Waasland-Beveren
Waasland-Beveren laat Melvin Sitti terugkeren naar zijn Engelse club Norwich City. De …
Antwerp: Juklerod op weg naar uitgang, Benson op zucht van PEC Zwolle
Aan uitgaande zijde bij Antwerp staat Benson Manuel (23) op het punt om bij het Nederlandse PEC …
Officieel: Club Brugge verhuurt Emmanuel Dennis tot einde van het seizoen aan FC Keulen: “De afgelopen zes maanden waren niet makkelijk voor mij”
Emmanuel Dennis speelt tot het einde van het seizoen in de Bundesliga. FC Keulen huurt de …
Patro Eisden dagvaardt Belgische voetbalbond na stopzetting amateurvoetbal
Patro Eisden legt zich niet neer bij de beslissing van de KBVB om de competitie per direct stop …
DAVE LANGS DE ZIJLIJN. De Zimbabwaanse tackle
Dave Peters is een creatieve veelvraat. Radio- en televisiepresentator, auteur en bovenal …
COMMENTAAR. Stopzetting moet tot bezinning bij de amateurs leiden
Dit seizoen geen voetbal meer van eerste nationale tot vierde provinciale. Verrassend kan je de …
Rocky Bushiri (KV Mechelen) op weg naar Eupen
Rocky Bushiri (21) ruilt KV Mechelen wellicht in voor zijn ex-club Eupen. De centrale verdediger …
Officieel: amateurcompetities worden definitief stopgezet, jeugdvoetbal tot en met U13 blijft mogelijk
Tijdens de vergadering van de crisiscel van de KBVB is de unanieme beslissing genomen om alle …
Icoon als speler, gebuisd als trainer: Chelsea schuift Frank Lampard aan de kant, Thomas Tuchel nadrukkelijk genoemd als opvolger