

Jongeren bouwen eigen robotjes
Over een grote baan in de ICT-elektronicaruimtes van de campus Scheppersstraat snorden woensdag een heleboel robotjes, kleine computergestuurde vierwielertjes. Die waren door de jongeren van het Robotkamp gemaakt.
?In de campus Scheppersstraat van kOsh leerde een groepje technisch aangelegde jongens in drie namiddagen tijd een werkzaam robotje bouwen. En daar kwam meer bij kijken dan je denkt, want zo soldeerden ze eigenhandig de printplaat in elkaar die hun voertuigje zou aansturen. De commando’s programmeerden ze vervolgens in de computer.
De school organiseert elk jaar dit robotkamp, dat telkens in een mum van tijd volzet is. Het is een leuke manier om jongeren in de wereld van techniek en technologie te introduceren en hen voor deze richtingen warm te maken.
Hoofdpunten
Verijdelde aanslag had Bart De Wever als doelwit: geradicaliseerde moslimjongeren hadden plannen om burgemeester te vermoorden
Van de afgehakte varkenskop over “smakelijke pannenkoeken” tot bedreigingen na Operatie Sky: De Wever al meermaals geviseerd
STANDPUNT. De aanslag is dan wel verijdeld, toch laat hij sporen na. Voor De Wever én voor ieder van ons
Expert inlichtingendiensten waarschuwt na verijdelde aanslagen: “Jonge extremisten gaan sneller tot actie over”