





Minister, rector en directeur-generaal openen 'eerste school van de toekomst'
Vice-eersteminister Kris Peeters (CD&V) van de federale regering, rector en mediafiguur Rik Torfs van de KU Leuven en directeur-generaal Lieven Boeve van het katholiek onderwijs komen vandaag naar Arendonk voor de inhuldiging van het nieuwe schoolgebouw van het Sint-Claracollege.
Dat drie hoge heren van dat kaliber hun vrije zaterdag opofferen om vanuit Brussel naar een klein dorp in de verre Kempen te komen, bewijst dat het nieuwe Sint-Claracollege niet zomaar een gewoon secundair-schooltje-uit-de-rij is. Het is letterlijk en figuurlijk de eerste vrije ‘school van de toekomst’ in Vlaanderen.
De primeurschool is sinds 1 september in gebruik. Het is 6000 vierkante meter groot, biedt plaats aan 1000 leerlingen en bevat 32 ‘polyvalente klaslokalen’. Het is een school zonder krijtbord, met alleen maar touchscreens, en overal draadloos internet en oplaadpunten voor laptops en ipads.
Volgens schooldirecteur Willy Brion is het nieuwe schoolgebouw veel meer dan een blok van vier muren met een dak erop. “Onze nieuwe campus heeft uitstraling én inhoud. De rust, het comfort en de hypermoderne accommodatie geven zowel leerkrachten als leerlingen een veel beter gevoel en de goesting om te leren en te werken”, zegt Brion. Hij ziet zelf acht grote toekomstkenmerken en verschillen met vroeger.
1. Geen krijtbord meer. Het bord afvegen is een vaardigheid die de leerlingen in Arendonk niet meer aanleren op school. In geen enkel klaslokaal hangt er nog een aloud krijtbord. Overal zijn er ultramoderne touchscreens. “Eigenlijk zijn het levensgrote ipads. Je bedient ze net zoals een tablet, door te swipen of te klikken met je vinger”, zegt directeur Willy Brion. “Of onze leraren dan geen bordschema’s meer kunnen maken? Toch wel. Je kan het scherm ook gebruiken als een klassiek schrijfbord. Je kan er op schrijven met een speciale stift of gewoon met je blote vinger.”
De andere zeven toekomstkenmerken en verschillen leest u dit weekend in Gazet van Antwerpen - editie Kempen
Hoofdpunten
Plopsa zet CEO Van den Kerkhof aan de deur: “Iedereen besefte dat Steve hier niet ongeschonden uit zou komen”
Weerman Frank Deboosere (64) is met pensioen: “Ik heb Parijs nog nooit gezien. Misschien wordt dat eens tijd”
ANTWERPEN LIVE. Volg al het nieuws uit Antwerpen hier op de voet
Gamze Cizrelli, topvrouw van restaurantketen BigChefs: “Na België en Nederland wil ik Amerika veroveren”