
Ecolo niet in nieuwe regering zonder Groen!
Ecolo onderhandelt wel mee over een staatshervorming, maar denkt er voorlopig niet aan om toe te treden tot een nieuwe federale regering. Het wil daar naar verluidt enkel over praten als ook Groen! mag plaatsnemen aan tafel. Dat heeft Kamerlid Olivier Deleuze gezegd.
De groene partijen werden bij de gesprekken over een staatshervorming betrokken omdat uiteindelijk een tweederdemeerderheid zal nodig zijn om het licht op groen te zetten.
Ecolo zou nog geen duidelijkheid hebben over een eventuele uitnodiging tot regeringsdeelname. Indien het wel gebeurt, verwacht de Franstalige partij dat ook Groen! ministers mag leveren.
Deleuze zei ook dat er rond sociale zaken en asielbeleid nog "grote verschilpunten" tussen de groenen en de N-VA zijn.
MEER OVER Ecolo
Duitsland levert alweer geen splijtstof voor Doel: “Dat kan tot problemen leiden”
Duitsland heeft voor de tweede keer in enkele maanden tijd de uitvoer van uranium voor de …
Voor elk wat wils: dit staat in het akkoord dat Vivaldi moet redden
Vivaldi lijkt weer op de rails te staan. Na bijna 48 uur druk overleg gaf MR-voorzitter …
Dit zijn de ‘sherpa’s’ die achter de schermen de nieuwe regering voorbereiden
Ze moeten het vanuit quarantaine doen, maar de sherpa’s – de luitenants van de partijvoorzitters …