Minister Lieten zal eed in de Kamer niet afleggen
Vlaams minister Ingrid Lieten (sp.a) zal de eed in de Kamer niet afleggen. Haar collega's Geert Bourgeois en Philippe Muyters van de N-VA doen dat wel. "Schaamteloos", vindt Eric Van Rompuy (CD&V).
Hoewel ze allebei op het Vlaams niveau blijven, zullen de N-VA-ministers Philippe Muyters en Geert Bourgeois volgende week even de Vlaamse regering verlaten om de eed af te leggen in het federaal parlement.
Stemmen
Ze nemen dus een dag ontslag om de eed af te leggen. Daarna laten ze zich in de Kamer vervangen door een opvolger. "Schaamteloos", reageert Eric Van Rompuy (CD&V).
Minister Ingrid Lieten (sp.a) volgt het voorbeeld van Muyters en Bourgeois niet. Voor de federale verkiezingen van 13 juni had Lieten al laten weten dat ze Vlaams minister zou blijven. Ze wilde wel peilen naar de mening van de kiezer, omdat ze Vlaams minister was geworden zonder ooit op een lijst te hebben gestaan.
Bij de sp.a maakt fractieleider Peter Vanvelthoven wel de overstap naar de Kamer. Hij wordt in het Vlaams Parlement vervangen door John Crombez.
Hoofdpunten
Björn Soenens over zijn longkanker, en kankervrij zijn: “Ik had het aangekund als dit het einde was geweest, maar ik ga mijn tweede kans met beide handen grijpen”
LIVESTREAM. Volg de persbabbel met Mark van Bommel vanaf 14u
Wegens defecte lift in Mechels station haalt NMBS rolstoelgebruikers met taxi op: “En dus even geen lijdensweg met lange IJ”
Thuis-actrice Ann Pira: “Nancy is in alles het tegenovergestelde van wie ik in het echte leven ben”
MEER OVER
Olivier Vandecasteele krijgt solidariteitsconcert in Brussel: “Hij is een grote muziekfan”
Na alle steunbetuigingen en een bezoek aan de koning krijgt Olivier Vandecasteele ook een eigen …
Gouverneur en gedeputeerden houden overleg met gemeentebestuur
De burgemeester en schepenen van Rijkevorsel zaten vrijdag samen met provinciegouverneur Cathy …
Groen beklimt Hoogmolenbrug en houdt voldoende energie over om collega-fietsers aan te moedigen
Wie vrijdag met de fiets de Hoogmolenbrug beklom en boven geraakte, kreeg daarvoor een luid …
Ravage groot dag na brand in centrum voor begeleid wonen: “Ik was gewoon een frikandelleke aan het bakken”
Een dag na de zware brand van donderdagavond in de Van Notenstraat in Deurne wordt pas echt …