Winkelen boven ondergronds museum
Mechelen gaat van de overwelfde vliet onder de IJzerenleen een museum maken.
"Dat project moet tegen 2011 een publiekstrekker worden", zegt schepen Greet Geypen (Open Vld). De overkapte vliet wordt een museum waarin de geschiedenis van de vlieten wordt uitgelegd en multimediatechnieken worden inschakeld.
De vliet heeft een rijke geschiedenis. Maar ze werd, zoals de andere vlieten in Mechelen, dichtgelegd in het begin van de jaren 1900. In de Tweede Wereldoorlog heeft deze ondergrondse locatie zelfs dienstgedaan als schuilkelder.
Drie denkpistes
De stad bekijkt drie mogelijkheden. "We kunnen er de geschiedenis van alle vlieten in belichten of waarom niet specifiek de vlietge-schiedenis van de IJzerenleen alleen? En dan is er nog het idee om de bezoekers het verhaal voor te schotelen van de Tweede Wereldoorlog. Daar zijn nu nog enkele tussenmuren van te zien", oppert Bart Stroobants, hoofd van de dienst musea van de stad Mechelen.
LDN
Hoofdpunten
LIVE TITELSTRIJD. Van Bommel begrijpt niet dat trofee niet in Genk klaarstaat, mensenzee aan de Bosuil wuift spelersbus Antwerp uit
FLASHBACK. Drie titelkandidaten, dubbele testmatchen en een jonge Courtois: dit waren de spannendste titelontknopingen
Geraakt Teuma fit bij Union? En wie vervangt Stengs bij Antwerp? Ontdek hier de verwachte elf bij de titelkandidaten en Club Brugge
Waarom Antwerp, Union en Genk zeker niet hun beste match van het seizoen zullen spelen