
Dekelver en Westerlo verrassen Standard: 2-0
Westerlo bezorgde Standard zaterdagavond zijn eerste nederlaag van het seizoen. Dieter Dekelver verzilverde het overwicht van de thuisploeg voor de rust met twee treffers en schonk Westerlo voor het eerst sinds lange tijd een stuntzege in het Kuipje.
Beide ploegen vertrokken heel hongerig aan de wedstrijd zonder in het eerste kwartier echt te dreigen. Alleen Standard eiste een doelkans op toen Jovanovic een voorzet van Dalmat in de richting van de benedenhoek kopte, maar De Winter duwde de bal met een voetreflex uit zijn kooi.
Hierop dwong Westerlo veldoverwicht af. Niet zonder gevolgen, want toen een schot van Iakovenko via de voet van Nicaise bij Dekelver belandde, duwde deze de bal feilloos naast Bolat. En Westerlo bleef druk uitoefenen op de defensie van de Rouches.
Opnieuw Dekelver
Nadat Bolat een pegel van Iakovenko had gestopt, mistte De Petter kort hierop op een haar na de 2-0, toen hij een vrije trap van Farssi aan de tweede paal nipt naast duwde. Uitstel van executie want op het halfuur stuurde Iakovenko de bal de diepte in tot bij Dekelver, die op Bolat afstormde en de Standardkeeper met een geplaatst schot vloerde.
Op slag van rust dreigde Standard dan toch even. De doorgebroken Javanovic zette enkele thuisverdedigers in de wind, maar zijn lobbal over De Winter viel op het dak van het doel.
Dubbele wissel
De bezoekers probeerden na de rust druk op de ketel te zetten, maar dat resulteerde aanvankelijk slechts in enkele schuchtere pogingen uit de tweede lijn die De Winter nooit in gevaar brachten. Ook toen trainer Bölöni op het uur vers bloed inbracht met Traore en Cyriac veranderde dat weinig aan de situatie.
Het was Westerlo dat het gevaarlijkst voor de dag kwam met enkele snedige counters. Zo zag Annab zijn poging in hoekschop afgeblokt en duwde Bolat een schot van Farssi uit de bovenhoek van zijn kooi. Standard schreeuwde tussendoor wel om een strafschop toen Carcela werd aangetikt in de zestien, maar scheidsrechter Nzolo deed net als in de eerste helft toen Jovanovic verdacht neerging in het strafschopgebied of zijn neus bloedde.
Bij het aansnijden van het slotkwartier rook Iakovenko de 3-0 met een geplaatste vrije trap, maar Bolat kon de bal in extremis naast duwen. In de slotfase kwam Dekelver nog dicht bij zijn derde van de avond toen hij een snelle tegenaanval afrondde met een schot op de paal.
Bart OBBELS
Scheidsrechter: Nzolo. Toeschouwers: 8.500.
WESTERLO: De Winter, Vanaudenaerde, Van Hout, Van Kerckhoven, Delen, Iakovenko, Annab, De Petter, Farssi, Dekelver, Tomou. STANDARD: Bolat, Marcos, Rocha, Felipe, Mulemo, Dacourt, Carcela, Nicaise, Dalmat, Mbokani, Jovanovic. Gele kaarten: Mbokani (fout), Dacourt (fout), Iakovenko (schwalbe), Dekelver (fout), Nicaise (fout), De Petter (fout), Marcos (fout), Mulemo (fout). Vervangingen: 58’ Jovanovic door Traore en Dalmat door Cyriac, 70’ Carcela door Goreux, 86’ Tomou door Ceesay en Delen door Quina, 90' Dekelver door Adams.
MEER OVER KVC Westerlo
Rubin Seigers verhuist definitief van KRC Genk naar Westerlo
De definitieve transfer van Rubin Seigers (23) van KRC Genk naar Westerlo (1B) is in kannen en …
Vier spelers naar de C-kern gestuurd bij Westerlo
Thomas Ephestion, Nader Ghandri, Mohamed Ghorzi en Yunusa Muritala trainen niet meer met de …
Westerlo klopt STVV in oefenduel
Westerlo versloeg Sint-Truiden in een oefenwedstrijd met 3-0. Kurt Abrahams (20’) en Lukas Van …

Meer voetbalnieuws
Ook FC Groningen meldt zich voor Benson (Antwerp)
Opnieuw niet in de selectie van Antwerp: Benson Manuel. Op deze manier begint een oplossing zich …
Lamkel Zé meteen in (ruime) Antwerp-selectie, kan Refaelov starten?
Wat gaat het snel voor Didier Lamkel Zé. De Kameroener van Antwerp trainde maandag pas voor het …
Lucas Bijker, stuwende kracht achter Mechelse revival en bijna einde contract
De ‘verlosser’ noemde Arjan Swinkels Lucas Bijker (27) na de zege bij OHL. De ex-Kakker had …
Refaelov twijfelachtig voor Cercle, Nederlandse interesse voor Benson
Het gaat snel voor Didier Lamkel Zé (24), want na zijn comeback op het oefenveld zit hij nu ook …
Jongste coach ter wereld (in eerste klasse) moet meteen knopen doorhakken
Beerschot heeft gisteren met Will Still niet alleen de jongste naoorlogse coach in de Belgische …
KV Mechelen op zoek naar beste competitiereeks sinds 1991
Met een vijfde overwinning op rij in de reguliere competitie kan KV Mechelen straks tegen …
Ivo Rodrigues vergeet miserie met Leko en leeft opnieuw op in Portugal
Iiivooo… Iiivooo… Iiivooo… Ook als de supporters weer welkom zijn, …
Waasland-Beveren sleept in het slot punt uit de brand tegen Moeskroen
Moeskroen en Waasland-Beveren hielden elkaar in evenwicht in de degradatietopper. In het slot …
Minder reizen voor Rode Duivels? “UEFA denkt aan EK in één land”
Karl-Heinz Rummenigge, de voorzitter van Bayern München en een belangrijke stem in het Europese …
Rubin Seigers verhuist definitief van KRC Genk naar Westerlo
De definitieve transfer van Rubin Seigers (23) van KRC Genk naar Westerlo (1B) is in kannen en …