Twee Belgische journalisten even opgepakt in Iran
In Iran blijft het erg onrustig na de presidentsverkiezingen van enkele dagen geleden. Zondagmorgen werden zelfs twee Belgische journalisten even in de boeien geslagen. Ze zijn wel weer vrij.
Het gaat om VRT-radiojournalist Jef Lambrecht en een collega van de RTBF. Rond de klok van tien werden ze gearresteerd. Ze hadden zich op straat begeven om een verslag te maken over de blijvende protesten.
Huilen
"De oproerpolitie had eerst het materiaal afgenomen van mijn RTBF-collega", aldus Lambrecht. "Toen bleek dat ik bij hem hoorde, hebben ze mij ook opgepakt. We zijn dan een tijdje opgesloten in een kelderverdieping van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daar werden al 13 mannen en 1 vrouw vastgehouden."
"Die zaten zaten geboeid op hun knieën. Even later werd een andere man binnengebracht en meegenomen naar een andere ruimte. Die hoorden we toen luid huilen."
Fraude?
Een uur later werden de twee vrijgelaten. Eerder werden al verschillende 'bekende' demonstranten opgepakt zoals Mohsen Mirdamadi, de voorzitter van het Participatiefront, voormalig minister van Binnenlandse Zaken Mostafa Tadjadeh, ex-viceminister van Buitenlandse Zaken Mohsen Aminzadeh en Abdoellah Ramezanzadeh.
Zij steunden Mousavi, de tegenstander van de herkozen Mahmoud Ahmadinejad, tijdens de verkiezingen. Volgens heel wat Iraniërs werd er gesjoemeld met de uiteindelijke uitslag.
Hoofdpunten
LIVE TITELSTRIJD. Van Bommel begrijpt niet dat trofee niet in Genk klaarstaat, mensenzee aan de Bosuil wuift spelersbus Antwerp uit
FLASHBACK. Drie titelkandidaten, dubbele testmatchen en een jonge Courtois: dit waren de spannendste titelontknopingen
VIDEO. Antwerp-supporters zwaaien Antwerp-spelers uit aan de Bosuil: “Nog een laatste keer de ploeg oppompen”
Geraakt Teuma fit bij Union? En wie vervangt Stengs bij Antwerp? Ontdek hier de verwachte elf bij de titelkandidaten en Club Brugge
MEER OVER
Velttuin De Heuvels trekt honderden bezoekers
De opentuindagen van Velt trokken dit weekend honderden bezoekers naar ecotuin De Heuvels. Niet …
LIVE DAUPHINÉ. Stevig tempo in het peloton doet snelle mannen plooien, krijgen we een massasprint?
Vandaag gaat het Critérium du Dauphiné van start. De eerste rit telt meteen 2.500 hoogtemeters. …
ZNA nodigt buurtbewoners uit in gloednieuw ziekenhuis Cadix: “Adembenemend”
Ziekenhuis Netwerk Antwerpen nodigde zondag de buurt uit om een kijkje te nemen in het …
België wil uitleg over gebruik Belgische wapens in Rusland
Minister van Defensie Ludivine Dedonder en minister van Buitenlandse Zaken Hadja Lahbib zullen de …