41-jarige vrouw sterft van liefdesverdriet na dood van man

Dinsdag is in Landen een 41-jarige vrouw op tragische wijze om het leven gekomen. Volgens de dokters stierf Veerle Robin van liefdesverdriet nadat haar 44-jarige man een week eerder plots overleed.

jrosquin

Thierry Pansaerts en Veerle Robin hadden samen met hun vierjarig dochtertje Ilona en gelukkig leven, tot Thierry op 26 november dood in zijn bed werd aangetroffen.

Zijn overlijden kwam aan als een totale schok en niemand had het zien aankomen. Enkele jaren geleden had Thierry wel een nieuwe hartklep gekregen, maar hij kon ook gestorven zijn aan een hersenletsel.

Veerle organiseerde nog wel de begrafenis, maar was volgens haar familie werkelijk kapot van verdriet.

De ochtend van de begrafenis trof de 21-jarige zoon van Thierry uit een eerdere relatie, zijn stiefmoeder op zijn beurt dood aan.

Intense emoties

Volgens de dokters en het parket zou het hart van de vrouw het begeven hebben door de intense emoties. Volgens neuropsychiater Karel Ringoet is dat perfect mogelijk, omdat er bij de dood van een dierbare persoon heel wat gevoelens samen komen, die soms fysiek niet meer te dragen zijn. Een samenspel van hormonen kan dan een hartaanval veroorzaken.

Het is een fenomeen dat volgens de neuropsychiater vaak voorkomt bij bejaarden, maar veel minder bij jonge mensen, zoals Veerle Robin.

De vierjarige Ilona kan voorlopig bij de oma en de opa terecht.