Antwerpen -
In de provincie Antwerpen is in de periode van 2004 tot 2006 een lichte daling te noteren van het aantal diefstallen en inbraken bij ondernemingen. Die vaststelling blijkt uit de criminaliteitsstatistiek van de Federale Politie en werd woensdag toegelicht op een gezamenlijke studiedag van Voka en het Antwerpse provinciebestuur over 'Veilig Ondernemen'.
Van de steden en gemeenten met de meeste diefstallen en inbraken in bedrijven is de stad Antwerpen koploper, verantwoordelijk voor 35 pct van alle misdrijven in de hele provincie. De gemeente Schoten is de tweede in rang. Wommelgem volgt op de derde plaats en Aartselaar en Kontich zijn respectievelijk nummer vier en vijf.
Quintelier stelde eveneens dat bedrijventerreinen aan op-en afritten van een autosnelweg meer criminaliteitsgevoelig zijn en dat er meer misdrijven worden gepleegd in bedrijvenzones waar een dancing of een winkelcentrum in de buurt ligt. De meeste misdrijven gebeuren in het weekend tijdens de nacht of in de week tijdens de kantooruren. Wel zou toezicht door private bewakingsfirma's (consortiumbewaking) tijdens de nacht de criminaliteit doen dalen, aldus Quintelier.