Rechter stuurt Berlusconi naar bejaardenhuis
De voormalige Italiaanse premier Silvio Berlusconi mag zijn celstraf van één jaar uitvoeren onder de vorm van gemeenschapsdienst. Dat heeft een rechtbank in Milaan dinsdag besloten.
De 77-jarige ex-charmezanger en mediatycoon mag zijn plicht, toepasselijk, vervullen in een bejaardenhuis. Zwaar werk wacht hem daar niet. Per week moet hij minstens éénmaal vier uur in het rusthuis ‘werken’.
Berlusconi werd in augustus vorig jaar veroordeeld tot vier jaar cel voor belastingfraude. Hij sluisde met zijn mediabedrijf Mediaset miljoenen weg naar belastingparadijzen. Door een amnestieregeling werd de celstraf teruggebracht tot één jaar.
Naar de gevangenis moet de 77-jarige Il Cavaliere vanwege zijn ‘hoge leeftijd’ niet meer. Zijn advocaten hadden vorige week gepleit om Berlusconi gemeenschapsdienst te laten verrichten, eerder dan hem huisarrest te geven. Ook het openbaar ministerie had zich daarvoor uitgesproken. Berlusconi wordt meer dan waarschijnlijk tewerkgesteld in het Heilig Hart Instituut nabij Milaan. Dat heeft de directeur bevestigd.
De gemeenschapsdienst geldt onder voorbehoud. Mocht hij zich niet aan de afspraken houden, kan het vonnis herzien worden. Berlusconi heeft nog genoeg vrije tijd voor de campagne van Forza Italia.
B Foto AFP
Hoofdpunten
“Twee brandweermannen konden haar net niet grijpen”: ondanks snelle interventie kon Imane (25) niet meer uit water gered worden
Larven eten kasteel Ravenhof op: “Tot eind 2025 is dit prachtig gebouw buiten gebruik”
‘Temptation’ Megan ten huwelijk gevraagd in Dubai door vriend Dennis
Oekraïense militair revalideert al vier maanden in Antwerps ziekenhuis: “Ik lig hier al die tijd alleen, zonder mijn vrouw en drie zonen”
MEER OVER
RECENSIE. ‘Priscilla, Queen of the Desert’: musical met het verstand op nul ***
‘Priscilla, Queen of the Desert’, dat is als de Gay Pride en oudejaarsavond in één. Tijdens de …
Jouw loon wordt geïndexeerd, de belastingschalen gelukkig ook: bekijk wat dat voor jou betekent
Niet alleen uw loon wordt straks aan de gestegen levensduurte aangepast. Gelukkig gebeurt …
Goede voornemens
Je hoeft niet aan topsport te doen om te bewegen. Je wandelt met vrienden, neemt af en toe de …
Dieven stelen fietsen uit woningen
Dieven hebben afgelopen weekend op twee plaatsen in Mechelen fietsen gestolen uit een woning.