Karel De Boeck twee jaar langer aan hoofd van Dexia

Karel De Boeck zal twee jaar langer aan het hoofd blijven van de restbank Dexia. Dat heeft minister van Financiën Koen Geens (CD&V) donderdag in de Kamer verklaard, waar hij met vuur tal van vragen beantwoordde over de ophef die was ontstaan over de loonsverhoging voor drie directieleden. Normaal gezien loopt het contract van De Boeck in augustus af. Hij zal 600.000 euro bruto per jaar blijven verdienen.

tmas

Geens was bij momenten erg scherp voor Kamerlid Dirk Van der Maelen van coalitiepartner sp.a, die fors uithaalde naar de loonsverhoging. Intussen heeft de minister aan Dexia gevraagd het verloningsbeleid van het directiecomité opnieuw tegen het licht te houden.

Hij liet in de Kamer uitschijnen dat zijn Franse collega Pierre Moscovici daar weinig mee te maken had. "Denkt men echt dat ik nood heb aan de Franse minister om te doen wat ik heb gedaan?", luidde het. "Ik heb geen socialisten nodig om redelijk te zijn ten opzichte van bankiers".

Belga, Foto Belga

Aangeboden door onze partners

Hoofdpunten

Aangeboden door onze partners

MEER OVER