UHasselt gaat hoogbegaafdheid onderzoeken
De Universiteit Hasselt gaat een leerstoel oprichten rond hoogbegaafdheid. Wetenschappers zullen zich, over disciplines heen, buigen over zowel hoogbegaafdheid op de werkvloer als in het onderwijs. Het doel is om de problemen die hoogbegaafde kinderen en werknemers ervaren, in kaart te brengen en oplossingen aan te reiken, zo meldt de universiteit donderdag.
De onderzoeksfocus van de nieuwe leerstoel ligt enerzijds op hoogbegaafde werknemers op de werkvloer, anderzijds op onderwijsmethoden voor hoogbegaafde kinderen.
Uit de praktijk blijkt immers dat "onderpresteren" een vaak voorkomend probleem vormt bij hoogbegaafden - en dit zowel op jonge als op oudere leeftijd.
Hoogbegaafde kinderen houden er doorgaans andere leerstrategieën op na, waardoor ze (leer)achterstand dreigen op te bouwen. Hoogbegaafde werknemers voelen zich dan weer vaak niet uitgedaagd in hun job.
Hiaten
Binnen de leerstoel zullen onderzoekers concreet bekijken welke hiaten hoogbegaafde kinderen in de lagere en/of middelbare school exact oplopen.
De impact daarvan en manieren om dit te voorkomen, worden ook bestudeerd. Daarnaast zal onderzoek moeten uitwijzen met welke problemen hoogbegaafde werknemers zoal geconfronteerd worden en hoe bestaande HR-systemen kunnen worden aangepast, zodat de tevredenheidsfactor stijgt.
Tot slot zal ook de rol die leidinggevenden kunnen spelen onderzocht worden, zodat hoogbegaafde werknemers meer tot hun recht komen.
Studiesucces
Daarnaast rolt de UHasselt nog een onderzoeksproject uit rond "studiesucces", met speciale aandacht voor de overgang van het secundair naar hoger onderwijs.
Onderzoekers zullen vooral kijken naar factoren die een bepalende rol spelen bij studiesucces, studievoortgang en drop out.
Belga, Archieffoto PN
Hoofdpunten
LIVE. Volg hier alle updates over de zware aardbeving in Turkije en Syrië
Dodental in Turkije en Syrië blijft oplopen na aardbeving: nu al meer dan 1.500 slachtoffers en duizenden gewonden
Amerikaanse experten vrezen nog meer doden in Turkije en Syrië: “Kans dat uiteindelijke dodentol boven 10.000 ligt”
Zo zwaar was de aardbeving in Turkije: kinderen van onder puin gehaald, gebouwen storten ook nu nog in
MEER OVER
Sint-Romboutscollege is eerste secundaire school met definitieve schoolstraat
Het Sint-Romboutscollege op de Veemarkt krijgt als eerste secundaire school in Mechelen een …
“Jongeren zouden einde van examenperiode in eigen stad moeten kunnen vieren”: beperkt uitgaansleven bezorgt jongeren kopzorgen
Jong CD&V maakt zich zorgen over de sluiting van heel wat horecazaken op het …
Topspeelster Emma Meesseman: “Als we het EK met Belgian Cats halen, wordt WNBA wellicht moeilijk”
Emma Meesseman zal binnenkort de knoop doorhakken of ze opnieuw naar de WNBA zal gaan na haar …
Federale regering bereikt akkoord over jouw energiefactuur: hogere accijnzen, btw blijft op 6 procent en sociaal tarief wordt afgebouwd
Door hogere accijnzen wordt de energiefactuur vanaf april lichtjes duurder, maar blijft de btw …