ACW handhaaft klacht voor laster tegen N-VA'er Dedecker
De christelijke arbeidersbeweging ACW handhaaft de klacht voor laster en eerroof die het tegen N-VA-Kamerlid Peter Dedecker heeft ingediend. Dat heeft ACW-voorzitter Patrick Develtere woensdagavond gezegd in Terzake (Canvas).
Dedecker beschuldigde eerder dit jaar het ACW van fiscale fraude en stapte naar de Bijzondere Belastinginspectie (BBI) en naar het gerecht. De BBI heeft haar onderzoek afgerond en geconcludeerd dat er geen sprake is van fraude, maar het ACW moet wel 9,5 miljoen euro bijkomende belasting betalen. N-VA'er Dedecker zag in die bijkomende belasting dan weer een bewijs van zijn gelijk.
Laster en eerroof
Het ACW stapte op zijn beurt naar de rechter met een klacht voor laster en eerroof tegen Dedecker. De christelijke arbeidersbeweging trekt die klacht niet in nu blijkt dat er van fraude geen sprake is. "Het is makkelijker om met modder te smijten dan om modder te ontwijken", zei Develtere.
"Meneer Dedecker heeft maanden met modder gegooid, ons beschuldigd en ons imagoschade bezorgd. De rechter moet nu uitmaken of hij dat überhaupt had mogen doen". Of het ACW een nieuwe naam krijgt, is nog niet helemaal duidelijk. Als het aan Develtere ligt, zal dat wel het geval zijn, zei hij nog.
Belga, archieffoto
Hoofdpunten
Wat een demonstratie! Wout van Aert laat ploegmaat Christophe Laporte Gent-Wevelgem winnen na ‘duotijdrit’ van 52 kilometer
Wout van Aert legt uit waarom hij zege in Gent-Wevelgem aan Laporte schonk: “Het was een makkelijke beslissing”
Eerlijke Christophe Laporte maakt jongensdroom waar in Gent-Wevelgem: “Wout was veel sterker dan ik”
Daar is dé zetel opnieuw! Na Milaan-Sanremo mag Wout van Aert ook voor podium Gent-Wevelgem even gaan zitten
MEER OVER
City Pirates scoort verdiend: “We zijn een hechte groep en zo maken we het verschil”
City Pirates deed een schitterende zaak door in Mechelen verdiend met 0-1 te winnen en drie hele …
Marlen Reusser reed even verkeerd maar wint Gent-Wevelgem na knappe solo, Lotte Kopecky valt in volle finale
Marlen Reusser heeft Gent-Wevelgem voor vrouwen gewonnen. De Zwitserse van SD Worx reed solo weg …
Kat Kerkhofs deelt vertederende video voor eerste verjaardag van zoontje Ciro Mertens
Ciro Romeo, het zoontje van Dries Mertens en Kat Kerkhofs, is jarig. Het kleine baasje is 1 jaar …
Brussels Beer Challenge komt naar Turnhout: “Wedstrijd met wereldwijde weerklank”
Bierliefhebbers kruisen best de eerste week van november aan in hun agenda. De jaarlijkse …