“Om tegemoet te komen aan de huidige noden en behoeften van het lezerspubliek, bieden we meer flexibiliteit en meer comfort via gedifferentieerde abonnementsformules”, zei schepen Ronny Tourné (CD&V).
“Naast een basisabonnement bieden we daarom vanaf september een extra abonnement aan. Het basisabonnement, dat van 7 euro naar 10 euro opslaat, is vergelijkbaar met het huidige abonnement en vertrekt vanuit een traditioneledienstverlening. We breiden ook hier de uitleenperiode uit van drie naar vier weken. Het abonnement kost 30 euro per jaar en biedt vooral meer comfort, flexibiliteit en service aan. Er is onder andere een langere uitleentermijn, geen extra leengeld, en de lezers mogen dubbel zoveel materiaal ontlenen.”
Met het voordeelabonnement, kunnen lezers de boeken twaalf weken lang bijhouden. Films, cd’s en games zitten gratis in het abonnement vervat en de bib wil met deze geprivilegieerde lezers ook een gemeenschap creëren. Die kan dan mee bepalen welke boeken er worden aangekocht.
Patrick Poppe
Foto Dirk Van de Velde