Kaftans op de catwalk in Antwerpen
In zaal ALM in Berchem vond zaterdagavond de vijfde editie plaats van Passion for Caftan. Zeg maar het voorjaarsdefilé van de nieuwe collectie kaftan-ontwerpers uit zestien landen waaronder België, Marokko en zelfs de Verenigde Arabische Emiraten. De ontwerpen zijn traditioneel en klassiek, maar soms ook opvallend sensueel.
Zo'n driehonderd gasten kwamen naar Antwerpen voor een glamoureuze modeshow met kaftans, de Arabische variant op de galajurk. "Marokkaanse vrouwen die naar een feest gaan, trekken eigenlijk altijd een mooie kaftan aan. Het is dus leuk om de nieuwe collectie van bekende en minder bekende ontwerpers hier voor te stellen", vertelt Nasim Tesoudale vlak voor de show begint.
Iets meer volume
Ongeveer de helft van de modellen komt van het bureau Joy Fashion & Events uit Antwerpen. De Arabische modellen werden gecast na een oproep op Facebook. Touria El Bouachaouni (31) is de enige Antwerpse tussen veel Nederlandse meisjes. "Ik denk dat de Nederlandse vrouwen wat vrijgevochtener zijn. Zelf krijgt ik alleen maar positieve reacties." Modellenwerk voor westerse kleding is voorlopig niet aan haar besteed. "Daarvoor is het aanbod al groot, hé. En dat zijn altijd van die superslanke modellen. Arabische vrouwen hebben toch iets meer volume, maar in zo'n kaftan maakt dat niet uit." Bij de zestien ontwerpers die hun kleding showen, zit één Antwerpse: Najat Yachou van Modellera's. "Ik heb zes kaftans bij me, en de presentatrices dragen ook kaftans van mij. Ze belden gisteravond laat nog om te vragen of ze die mochten lenen, want ze vonden mijn ontwerpen het mooiste. Dat is natuurlijk fijn om te horen."
Uitbreiden
Voor organisator Nasim Tesoudale was het de laatste keer dat hij Passion for Caftan heeft georganiseerd. "Ik heb het vijf jaar gedaan, voor mij is het goed geweest zo. Ik wil tijd maken om met andere zaken bezig te zijn." Hij heeft het evenement overgedragen aan twee Nederlandse organisatoren. Het is wel de bedoeling dat de modeshow voor kaftans in Antwerpen blijft. Daarnaast zijn er plannen voor een uitbreiding naar Nederland en Frankrijk.
Foto: Dirk Kerstens
Maaike Floor
Hoofdpunten
Lierse wint streekduel van Beerschot dankzij discutabel doelpunt en doet gouden zaak in de stand
REACTIES. Andreas Wieland beseft dat Beerschot beter kan: “Een comeback kan niet elke keer lukken”
ONS OORDEEL. Centrale as levert sterk werk bij Lierse, ondanks pech bracht Beerschot aanvallend ook te weinig
Westerlo pakt 1 op 6 tegen Eupen, strafschopfases beroeren de gemoederen
MEER OVER
REACTIES. Andreas Wieland beseft dat Beerschot beter kan: “Een comeback kan niet elke keer lukken”
“Congratulations”, was het eerste woord uit de mond van Beerschot-coach Andreas Wieland. Gericht …
REACTIES. Tom Van Imschoot doet oproep aan fans na zege tegen Beerschot: “En nu massaal mee naar Lommel om ons over de streep te trekken”
Lierse deed tegen Beerschot een uitstekende zaak in de strijd om de Promotion Play-offs. Dit zijn …
Politie zoekt met helikopter en speurhond naar voortvluchtige nadat ANPR-camera ‘hit’ oplevert
De politie heeft zaterdagavond intensief gezocht naar een voortvluchtige op grondgebied Putte. …
Metejoor eerste gast in derde seizoen ‘James de Musical’
Het succesvolle ‘James de Musical’ krijgt een derde seizoen en Metejoor is daarin de eerste gast. …