
Piratenaanvallen Somalië met een derde verminderd
Het afgelopen jaar zijn de aanvallen door piraten over de hele wereld met een derde verminderd. De ingezette oorlogsbodems en soldaten hebben hun vruchten afgeworpen. Vooral in Somalië verbeterde de toestand. Dat zegt het meldpunt van de internationale handelskamer IMB.
De IMB maakte dat bekend in de Maleisische hoofdstad Kuala Lumpur. Het aantal piratenaanvallen daalde wereldwijd van 439 (2011) naar 297 (2012). Dat is het laagste cijfer in vijf jaar. Het probleem blijft wel het grootst voor de kustlijn van West- en Oost-Afrika. Meer dan de helft van de aanvallen vinden daar plaats.
Voor de kust van Somalië en in de Golf van Aden vielen piraten vorig jaar 75 schepen aan. In 2011 waren dat er nog 237. Wereldwijd werden het voorbije jaar 174 schepen geënterd. 28 daarvan werden ook gekaapt. 585 bemanningsleden werden gijzelaars, tegenover 802 in 2011.
Globaal kwamen zes zeelui om bij piratenaanvallen. 32 anderen raakten gewond.
"De bemanningen moeten alert blijven", zei IMB-directeur Pottengal Mukundan. "De marine moet blijven patrouilleren om de piraten in bedwang te houden".
Andere probleemregio's zijn de kust voor Vietnam en Indonesië.
Lees alles over de piraterij op zee op de expertenpagina van John De Wit.
MCe/Belga Archieffoto
MEER OVER Somalië
Hongercrisis werd vorig jaar nog wat erger: vooral in deze landen lijden mensen honger
Het aantal mensen dat wereldwijd lijdt onder zwaar voedseltekort is het voorbije jaar duidelijk …
11 miljoen mensen lopen gevaar door extreme droogte
Meer dan 11 miljoen mensen lopen gevaar te sterven door een hongersnood in de Hoorn van Afrika, …
Trump heeft het nu ook verkorven bij de grootste bedrijven ter wereld
Zelfs de grootste bedrijven ter wereld keren zich tegen de Amerikaanse president Donald Trump. …