
Flitspalen steeds vaker beschadigd
In de eerste acht maanden van 2012 werden in Vlaanderen 70 flitspalen al dan niet moedwillig beschadigd door derden. Dat is een toename in vergelijking met 2011, toen 54 beschadigingen werden geregistreerd. Vooral in Antwerpen (28 versus 9), Vlaams-Brabant (9 versus 5) en West-Vlaanderen (15 versus 13) was er een toename.
Dat blijkt uit het antwoord van Vlaams minister van Mobiliteit Hilde Crevits op een schriftelijke vraag van parlementslid Dirk Van Mechelen (Open Vld).
In 39 van de 124 gevallen in de periode 2011-2012 was de oorzaak van de beschadiging een aanrijding. Bijna de helft van deze aanrijdingen situeert zich in West-Vlaanderen (16).
In 21 gevallen werd de flitspaal met een koevoet bewerkt. Dat doet zich vooral voor in de provincies Antwerpen (8) en Oost-Vlaanderen (7). In 18 gevallen werd een flitspaal met verf besmeurd. Ook dat gebeurt vooral in Antwerpen (8). In 11 gevallen werd de flitspaal in brand gestoken en in drie gevallen beschoten.
Belga Archieffoto
MEER OVER Dirk Van Mechelen
Van Mechelen: "Prijs Oosterweel-noordtracé is bijna soldenprijs"
Dirk Van Mechelen (Open Vld) pleit ervoor om het Oosterweel-noordtracé verder te bestuderen. Dat …
Dirk Van Mechelen lanceert Antwerps crisisplan tegen files
Dirk Van Mechelen (Open Vld) stelt een nieuw crisisplan voor de Antwerpse mobiliteit voor. “We …
Dirk van Mechelen wil kerken ook voor burgerlijke plechtigheden gebruiken
Kerken openstellen voor burgerlijke plechtigheden. Die piste lanceert Vlaams Parlementslid en …