
Tim Maeyens: "Zou graag de finale halen"
Over enkele weken neemt Tim Maeyens voor de derde keer in zijn carrière deel aan de Olympische Spelen. Na een zesde plaats in Athene en een vierde in Peking, hoopt de skiffeur in Londen eindelijk te oogsten.
"Ik zou graag de finale halen met de beste zes. Als ik dan een goede wedstrijd kan neerzetten, ben ik tevreden. Valt er een medaille uit de bus, des te beter. Mijn leven zal niet geruïneerd zijn als het niet lukt, maar een olympische medaille is natuurlijk wel de droom van elke atleet", zegt de Bruggeling maandag in Willebroek.
Maeyens kende de voorbije jaren een mindere periode waarin de resultaten tegenvielen, maar nu staat hij er naar eigen zeggen weer helemaal. "Eigenlijk was 2009 mijn laatste echt goede seizoen. Daarna was ik mijn focus een beetje kwijt, onder meer door enkele coachwissels en het project met de ploegboot, en vielen de resultaten wat tegen. Maar nu heb ik de knop weer omgedraaid. De focus is er weer volledig."
Maeyens, die een Finse coach heeft, viert volgende maand zijn 31e verjaardag. Aan een afscheid van de topsport denkt hij voorlopig nog niet. "Na de Spelen neem ik deel aan het EK en het BK, om mezelf zo te verplichten rustig af te bouwen na het olympisch toernooi. In september zullen we dan alles laten bezinken en kijken welke projecten zich aandienen."
"Ik roei omdat ik het graag doe, niet omdat ik er veel geld mee zou verdienen of veel aandacht voor zou krijgen. Maar als ik beslis verder te doen, zal ik wel met mijn vriendin moeten gaan samenzitten. Ik ben 31, zij is 28, dat zijn leeftijden waarop je aan 'settelen' gaat denken. En dat is niet eenvoudig als je zoveel weg bent."
Belga
Foto Photo News: Tim Maeyens op de Spelen van 2008 in Peking
Meer sportnieuws
Coach van het Jaar Philip Mestdagh opnieuw coach van Namen
Soualiho Meïté (ex-Zulte Waregem) trekt naar AC Milan, leider in de Serie A
Swings opent EK allround met achtste plaats op 500m, tijd is meer dan behoorlijk
Vertonghen haalt puntje met Benfica puntje op het veld van aartsrivaal Porto
Geen tweede run voor Marchant en Verbeke in slalom Flachau
Maxime Limbombe krijgt profcontract bij Lierse K.
De pas zeventienjarige Maxime Limbombe ondertekende zaterdag een profcontract bij Lierse en wordt …
Positieve gevallen in vluchten naar Australië, 47 tennissers Australian Open mogen twee weken hotelkamer niet verlaten
47 tennissers moeten gedurende veertien dagen in volledige quarantaine gaan op hun hotelkamers in …
Gedumpte co-piloot Thierry Neuville reageert: “Einde is een beetje abrupt”
Intussen op Masters snooker: 5 centuries op een rij in de kwartfinale tussen O’Sullivan en Higgins
Frank Vercauteren staat voor zijn (echte) vuurdoop als trainer van Antwerp
De match in Mechelen konden we moeilijk tellen als eentje van Frank Vercauteren (64), want hij …