"Gaybashing kan niet met overlastboetes worden aangepakt"
"Homofoob geweld kan niet door overlastboetes worden aangepakt. Verbale beledigingen aan holebi's al evenmin." Dat zegde minister van Justitie Annemie Turtelboom (Open Vld) in de Kamer aan Nahima Lanjri (CD&V) en Eva Brems (Groen).
Eerder had de politiezone Brussel-Elsene meegedeeld dat zij homofoob geweld ("gaybashing") met een overlastboete tot 250 euro zou afhandelen. Lanjri en Brems vonden dit niet gepast. Turtelboom ging met hen akkoord.
"Overlastboetes kunnen alleen voor gewone slagen en verwondingen zonder enige werkonbekwaamheid of verzwarende omstandigheid, ze kunnen wettelijk gezien niet voor geweld met een homofoob motief".
Ontkennen
Lanjri: "Als Brussel dan toch overlastboetes oplegt voor homofoob geweld, dan kan dat alleen door het homofobe aspect aan het geweld te ontkennen en dus alleen de gewone slagen te beboeten. Dat is geen goed signaal. Het parket moet homofoob geweld vervolgen en niet negeren", zo luidde het.
Lanjri en ook Brems vrezen bovendien dat homofoob geweld uit de statistieken zal verdwijnen als hiervoor slechts overlastboetes worden opgelegd. Lanjri wilde dat Turtelboom de Brusselse politiezones en het Brusselse parket uitdrukkelijk hierop wijst, "want blijkbaar kennen zij de wet op de overlastboetes niet zo goed".
Turtelboom zegde nog dat ze nagaat of de wetgeving op slagen en verwondingen kan worden hervormd, zodat discriminerend geweld zwaarder wordt bestraft.
Meer over het Belgische antidiscriminatiebeleid, leest U op de expertenpagina van John De Wit.
JDW Archieffoto PhotoNews
Hoofdpunten
LIVE. Antwerpbus komt aan op Steenplein, Grote Markt kleurt steeds meer rood en wit
“Dit is het hoogtepunt van ons leven”: Marina Buyle, mama van Toby Alderweireld, in de wolken na triomf van haar zoon
IN BEELD. Antwerp-kampioenen gehuldigd in districtshuis van Deurne, als voorproefje op knallend feest vanavond op Grote Markt
Zij verdienen de landstitel nog het meest: de vele fans van Royal Antwerp FC
MEER OVER
Maand rijverbod voor man die begin van bouwverlof had gevierd
Een jongeman uit Heist-op-den-Berg heeft een rijverbod van een maand en een boete van 1.040 euro …
Apple lanceert straks (hoogstwaarschijnlijk) zijn langverwachte VR-bril: wat mogen we verwachten?
Presenteert Apple vanavond eindelijk zijn langverwachte slimme bril? Vandaag start de Wordwide …
Geschorst woonzorgcentrum Vordenstein probeert met Roemeense verpleegkundigen het tij te keren : “Sluiting niet aan de orde”
Residentie Vordenstein, één van de woonzorgcentra van de Franse groep Orpea die door het …
Julian Alaphilippe sprint het snelst in de Dauphiné, Victor Campenaerts siert etappe in de vlucht van de dag
Julian Alaphilippe (Soudal-Quick Step) heeft de tweede etappe gewonnen van het Critérium du …