"Wegcode niet op bijna Vaticaanse wijze aanpassen"
Herman De Croo, Kamerlid voor Open Vld, tikt Etienne Schouppe (CD&V) op de vingers. De uittredende staatssecretaris voor Mobiliteit liet eind juli weten dat hij werkte aan een nieuwe wegcode. "Bij een grondige wijziging van de verkeersregels moet een staatssecretaris in lopende zaken de stem en steun van het parlement hebben", aldus de liberaal uit Brakel.
De Croo hoopt dat hij de kans krijgt om Schouppe te ondervragen in de Kamer.
Bovendien wijst het gewezen kopstuk op het feit dat Schouppe niet werd herkozen. "Hij heeft er alle baat bij om zeer breed gedragen beslissingen te nemen. De stem én de steun van het parlement - toch de door de burger verkozen volksvertegenwoordigers - is bij een dergelijk grondige wijziging van de regels gewenst."
Het zou volgens De Croo dan ook maar van weinig respect getuigen voor de parlementaire democratie om een beslissing over de Wegcode binnenskamers te nemen, 'op een bijna Vaticaanse wijze'. "Verkeersveiligheid en verkeersleefbaarheid belangen iedereen aan."
De oorspronkelijke Wegcode dateert al van 1 december 1975.
Beeld: PhotoNews
Hoofdpunten
‘De mol’ wint beste televisieprogramma, ‘Nonkels’ is fictiereeks van het jaar en véél shownummers: dit waren de Kastaars
Hugo zingt voor het eerst zonder zijn Nicole en brengt eerbetoon aan overleden televisielegendes
IN BEELD. Sterren kijken op de gouden loper van de Kastaars
Leerplicht naar 16 jaar, zoals Conner Rousseau voorstelt: “Oplossing die voorbijgaat aan de echte problemen”
MEER OVER
Verrassing in San Juan: Australiër Sam Welsford klopt grote namen in spannende massasprint
Sam Welsford heeft verrassend de voorlaatste rit van de Ronde van San Juan gewonnen. Na een …
‘De mol’ wint beste televisieprogramma, ‘Nonkels’ is fictiereeks van het jaar en véél shownummers: dit waren de Kastaars
De Televisiesterren zijn dood, lang leve de Kastaars. De eerste editie van de nieuwe …
15-jarige jongen zwaargewond nadat hij gevonden zwaar vuurwerk afstak: “Dit had veel erger kunnen eindigen”
In Essen is zaterdagavond een 15-jarige jongen zwaargewond geraakt nadat hij zwaar vuurwerk, type …
The Belgium DJ School nu ook in Antwerpen: “De vraag ernaar was groot”
Op Tomorrowland draaien is misschien wel de droom van de meeste dj’s. Vooral dan voor de …