Sam Eastland, Het oog van de rode tsaar

Sam Eastland, Het oog van de rode tsaar

Sam Eastland, Het oog van de rode tsaar

Print
Na de Russische Revolutie raakt de Finse inspecteur Pekkala, ooit de rechterhand van de tsaar, in ongenade. Hij wordt gevangengehouden in een Siberische goelag. Maar dan blijkt dat zijn kwaliteiten eigenlijk onmisbaar zijn. Pekkala, ofwel gevangene 4745-P, krijgt van Stalin de opdracht de moordenaar(s) van tsaar Nikolaas II en de andere Romanovs te vinden.
Deze missie brengt Pekkala, en zijn broer Anton die hij al jaren niet heeft gezien, weer bij elkaar. De lichamen van de Romanovs worden gevonden, op één na, dat van prins Alexei. Terwijl flashbacks onthullen wat zich in het verleden tussen beide broers heeft afgespeeld, ontvouwt zich een huiveringwekkend mysterie. De getuigen die kunnen helpen de moordenaar(s) van de Romanovs te vinden - en het antwoord op de vraag of de laatste Romanov wellicht ontsnapt is - worden een voor een vermoord. Op onderhoudende wijze herschrijft Sam Eastland in 'Het oog van de rode tsaar' een fascinerend stukje Russische geschiedenis. Voor liefhebbers van Tom Rob Smith en Philip Kerr. Anthos, 309p, 19,95 euro
MEEST RECENT