Bahrein: Politie ontruimt plein met kamperende betogers
In Manamah, de hoofdstad van Bahrein, heeft de politie woensdag de Pearl-rotonde ontruimd. Op dat plein hebben wekenlang de niet-regeringsgezinde betogers gekampeerd.
Zowat honderden agenten werden ingezet voor de ingreep. Er werd traangas gebruikt om de actievoerders weg te jagen.
Dinsdag kondigde de soennitische koning Hamad de noodtoestand af. Dat leidde tot nieuwe rellen. Daarbij kwamen twee mensen om het leven. Tweehonderd anderen liepen verwondingen op.
De sjiitische meerderheid in Bahrein wil meer zeggenschap en eist politieke hervormingen. De koning van het eiland heeft hulp gevraagd van Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten om zich te verdedigen.
Hoofdpunten
ANTWERPEN LIVE. Volg hier het nieuws uit de stad Antwerpen
Opnieuw groot datalek met paswoorden: hoe weet je of je erbij bent? Hoe stel je beter wachtwoord in?
Druk aan het werk: Luikse stadswerkers spelen petanque op bouwwerf van tramplaats
Hoge Raad Justitie overweegt onderzoek naar gevoel van ‘klassenjustitie’ in Sanda Dia-proces na aandringen van Kamercommissie
MEER OVER
Vandaag zou Prince 65 jaar worden: 10 opvallende momenten na zijn dood
Vandaag zou Prince 65 zijn geworden. Maar 21 april 2016 is hij aan een overdosis van de …
Code oranje voor brandgevaar in Antwerpen vanaf donderdag
In natuurgebieden in de provincie Antwerpen geldt vanaf donderdag om 10 uur code oranje voor …
Kobe Goossens staat alweer aan de kant met coronabesmetting: “Hoe erg het met me was? Ik had zelfs geen zin om te trainen”
Alweer pech voor Kobe Goossens. Na enkele min of meer langdurige blessures geraakte de 27-jarige …
Dorpscafé De Guld serveert exclusief Peekes Bier : “Wortel erin verwerken, is niet gelukt”
Zaakvoerder Rik Ouwerkerk van dorpscafé De Guld in Wortel (Hoogstraten) kan zijn klanten vanaf …