Geeft De Wever volgende week fakkel door aan Di Rupo?
02/07/'10
Verkiezingen 2010
De informatieronde van Bart De Wever zit er bijna op. De laatste gesprekken met partijvoorzitters zijn achter de rug en nu trekt de informateur zich terug om zijn eindrapport op te stellen. MR-voorzitter Didier Reynders en Elio Di Rupo van de PS waren de laatsten die bij De Wever op bezoek kwamen.
Donderdag zag de informateur de partijvoorzitters van Groen!, Ecolo, cdH, Open Vld, sp.a en CD&V. Reynders en Di Rupo wilden na hun gesprek van vrijdag niet veel kwijt.
"Ik ben bereid in een regering te stappen op basis van concrete voorstellen", was het enige dat Reynders loste. Reynders vraagt een evenwichtige staatshervorming en staatsfinanciën die in orde zijn. Di Rupo wilde, net als zijn cdH-collega Joëlle Milquet donderdag, geen commentaar geven.
Op naar Di Rupo
De Wever brengt vrijdagmiddag nog een laatste tussentijds verslag uit bij de koning, die sinds donderdag terug is uit Congo. In het weekend heeft de N-VA-voorzitter nog wat informele contacten en dan begint hij ook zijn eindrapport te maken. Dat wil hij maandag, dinsdag of ten laatste woensdag voorleggen.
In het rapport zal de informateur een voorstel doen voor een coalitie. Ook moet hij de grote lijnen van een regeerakkoord al uiteenzetten en dus aangeven hoe een nieuwe regering het communautaire vraagstuk, het sociaal-eoconomische dossier en de begroting moet aanpakken.
Of Elio Di Rupo dan meteen aan de slag zal gaan als formateur valt af te wachten. Een officiële tweede overlegronde met de partijvoorzitters komt er volgens De Wevers woordvoerder Jeroen Overmeer normaal gezien niet.